Güzellik Makyaj Sağlıklı Yaşam

Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Yapımı!

Yüzü Zayıf Gösterme Teknikleri - 2
Yüzü Zayıf Gösterme Teknikleri - 2
Yazar: Zarafetim

Bir bayan için kiloları korkulu rüyalarıdır. Eğer yüzünüzde kilonuz belli ise tam size göre bir makalemiz var. Yüzü zayıf göstermek artık çok kolay. Yüzünüzü zayıf gösteren makyaj teknikleri ile çok basit bir kaç işlem ile fazlalıklardan kurtulabilirsiniz. 

Makyaj hem kadına kendini iyi hissettiren hemde yüzdeki kusurları kapatan bir düzenleme işlemidir. Eğer yüz hatlarımız istediğimiz gibi değilse bir takım tekniklerle buna geçici de olsa çözüm bulmak mümkün. Yüz tipimizi ve makyaj yöntemlerini bilir ve ustaca uygularsak, aynada bizi hoşnut edecek ve gülümsetecek sonuçlara ulaşabiliriz. O halde zayıf gösteren makyaj tekniklerini bir kez daha hatırlamakta fayda olabilir. Kiloluyum diye üzülüyorsanız bu rehber tam sizlik. Sen zayıfladın mı? sorusuna şimdiden hazır olmanızı öneririz.

Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Teknikleri

Her ne kadar yapımız iri olsa da çeşitli teknikler ile kendimizi daha zayıf gösterebiliriz. Şimdi sizlere yüzü zayıf gösteren makyaj teknikleri ile normalden nasıl 4-5 kilo zayıf görüneceğinizi öğreneceksiniz. Bu nasıl olur diye düşünebilirsiniz ama birçok sihirbaz göz yanılması ile birçok insanı şaşırtır, olmayan bir şeyi oluyor zannederiz, bu da bir nevi hile, sizin kilonuz aynı olsa da insanlar sizi zayıflamış zannedecekler.

Yüzü Zayıf Gösterme Teknikleri - 1

Yüzü Zayıf Gösterme Teknikleri – 1

Zayıf bayanlara dikkat ettiğiniz zaman elmacık kemiklerinin belirgin olduklarını görürsünüz. Yüzünüz biraz toplu ise bu kemikler görünmez, aydınlatıcı kullanarak buradaki elmacık kemiğini ortaya çıkarmış gibi göstereceğiz, gerçekten etki bir makyaj tekniğidir.

Yüzü Zayıf Gösterme Teknikleri - 2

Yüzü Zayıf Gösterme Teknikleri – 2

Tabi ki işlem daha bitmedi, üst tarafta elmacık kemiğini belirgin hale getirdikten sonra alt bölümüne fondöten ile koyu bir gölge yapacağız, böylece alt taraf koyu, üst taraf parlak olacak ve elmacık kemiğiniz var gibi gözükecek. Bu taktiği deneyin ve bir arkadaşınız sizi gördüğünde sen zayıflamışsın ya diyecek mi bakalım.

Yüzü Zayıf Gösterme Teknikleri - 3

Yüzü Zayıf Gösterme Teknikleri – 3

Yüzünüzü ince gösterebilmek için uygulanacak bir diğer makyaj tekniği de dikkatleri ruja çekmektir. Kırmızı ya da açık pembe bir ruj kullanarak, üstüne bir de parlatıcı sürerek dikkatleri oraya çekersiniz ve kimse yanaklara bakmaz. Ayrıca göz makyajı da belirgin olursa dikkat çekici olacaktır. Buradaki amaç yanaklarınıza yaptığınız kontürlemeyi gizleyebilmektir, dediğim gibi sihirbazlar dikkatleri başka taraflara çekerek diğer taraftan hileli bir şekilde işlerini yaparak herkesi kendine hayran bırakır, siz de aynı tekniği makyaj için kullanacaksınız.

Yüzü Zayıf Gösterme Teknikleri - 4

Yüzü Zayıf Gösterme Teknikleri – 4

Yüzü zayıf göstermek için uyguladığımız gölgeleme ve elmacık kemiği sonrasında sıra allıkta, eğer allığı gereğinden fazla ve dairesel şekilde sürerseniz olduğunuzdan çok daha kilolu görünürsünüz. Allığı sürerken başlama noktasından dışarı doğru hamle yapmalısınız, yani gözlerinizin bitişine doğru, bu şekilde yüzünüzde ki tombul görüntü bu hamle ile azalacaktır. Bunun da kanıtı dik çizgili gömlek giyenlerin daha uzun, yan çizgili giyenlerin daha zayıf görünmesi ile eş değer bir durum söz konusudur.

Bir bayana bakıldığı zaman gözler ve yanaklar ilk bakılan yerlerdir. Yanaklara yapılacak hile sayesinde zayıf gösterme işlemi gerçekleşeceğinden allık renklerini dikkatli seçmek gerekir.

Yüzü Zayıf Gösterme Teknikleri - 5

Yüzü Zayıf Gösterme Teknikleri – 5

Kaşlarınızı çok fazla aldırıyorsanız bunu yapmayın, kaşların ince olması iri yüzlü olan kişilerin tombulluğunu daha belirgin bir hale getirir. Aşırı kalın bırakmak da kötü bir görünüme neden olacağı için normal seviyede bir kaş sayesinde olduğunuzdan zayıf görünebilirsiniz.

Incoming search terms:

  • yüzü zayıf gösteren makyajlar

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz