Genel Güzellik

Yüz Şeklinize Göre Gözlük Modelleri!

Yüz şekline Göre Gözlük Modelleri
Yüz şekline Göre Gözlük Modelleri
Yazar: Zarafetim
Yüz şekline Göre Gözlük Modelleri

Yüz şekline Göre Gözlük Modelleri

Yüz Şeklinize Göre Gözlük Modelleri yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte seçimi en zor olan konulardan biri haline geldi. Yüz Şeklinize Göre Gözlük Modelleri’ ni uygun seçmelisiniz. Çünkü sizi olduğunuzdan daha farklı gösterebilirler. En uygununu seçmeniz için size bir kaç tüyoda bulunacağız. Bu rehberimizi okumadan geçmemeniz de fayda var. Tamda yaz öncesi bu bilgileri öğrenmeniz size çok fayda sağlayacaktır. Yaz kış demeden sizin en büyük yardımcınız olan aksesuar tabi ki de gözlük. Bu yüzden en doğru şekilde seçilmesi gerekmektedir. Tarz oluyum derken kötü bir durumda bulmayın kendinizi. Yüz şeklinizi tanıyıp modelinizi ona göre seçmelisiniz.

Kalp Yüz Şekline Göre Gözlük Modelleri

Kalp Yüz Şekline Göre Gözlük Modelleri

Kalp Yüz Şekli:

Kalp Yüz Şekli geniş alından itibaren çeneye kadar daralan yüz şeklidir. Kalp Yüz Şekli için damla şeklinde ki gözlükleri seçerek, göz kısmınızın altında kalan bölge ile çene bölgenizi dengeleyebilirsiniz. Açık renkli ve ince metal çerçeveli gözlükler tercihiniz olabilir.

Kare Yüz Şekline Göre Yüz Modelleri

Kare Yüz Şekline Göre Yüz Modelleri

Kare Yüz Şekli:

Kare Yüz Şekli sert çene yapısı ve belirgin alına sahip yüz şeklidir. Kare Yüz Şekline sahip olan kişilerin kullanacağı gözlüklerin onun yüz hatlarını yumuşatması lazım. Keskin yüz hatlarınız göz alıcı fakat unutmayın; köşeli çerçeveler yüzünüzde daha sert bir görünüm yaratabilir. Bu yüzden hatlarınızı yumuşatmak için yuvarlak, kedi gözü, kelebek veya yarı çerçeveli modelleri tercih etmelisiniz.

Oval Gözlüm Modelleri

Oval Gözlüm Modelleri

Oval Yüz Şekli:

Oval Yüz Şekli oldukça şanslı bir yüz şeklidir. Oval Yüz Şekli’ ne neredeyse her gözlük modelleri uygun oluyor. Orantılı yüz hatlarına sahipsiniz; Yüzünüzün doğal orantısını bozacak çerçevelerden uzak durmalısınız. “Cat eye” diye tanımlanan güneş gözlükleri elmacık kemiklerinizi ortaya çıkaracak. Yuvarlak modellerde size uyacak.

Üçgen Yüz Şekli

Üçgen Yüz Şekli

Üçgen Yüz Şekli:

Üçgen Yüz Şekli geniş çene ve dar alın yapısına sahip yüz şeklidir. Üçgen Yüz Şekli Her tarz gözlükleri kullanamayan bir gözlük şeklidir. Yanak ve çene bölgenizi dar göstermek için çevresi ince şakaklarınızın genişliğinde olan modelleri tercih etmelisiniz. Gözlüğünüzü taktığınızda kaşlarınız gözükecek şekilde bir gözlük seçerseniz, alnınız daha geniş gözükecektir.

 

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Gözlük Modelleri

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Gözlük Modelleri

Yuvarlak Yüz Şekli:

Yuvarlak Yüz Şekli dolgun yüz hatlarına sahip yüz şeklidir. Yuvarlak Yüz Şekli yüz hatlarını zayıf göstermek isteyen bayanlar için çok doğru seçim yapması gereken bir yüz şeklidir. Yüzünüzü daha ince ve uzun göstermek için köşeli çerçeveler tercih etmeli ve çok yuvarlak gözlüklerden uzak durmalısınız. Kalın saplı gözlük tercih ederseniz yüzünüzü daha uzun gösterebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz