Diyet ve Zayıflama Sağlıklı Beslenme Sağlıklı Yaşam

Yaz Diyet Listesi!

Yaz Diyeti
Yazar: Zarafetim

YAZ GELDİ, ACİL DİYET LİSTESİ ARANIYOR.

Fazla kilolarımız her zaman bizi rahatsız etse de,kilolarımızı kış mevsiminde kalın kıyafetlerin altında bazen biz de umursamayız. Yaz gelip, bikini ve mayo kataloglarının, diyet hikayelerinin çay sonbetlerine konuk olduğu zamanlarda ise telaşlanırız. Şok diyetler, haftada 5 kilo verdiren rejimler, zayıflama hapları, çeşitli yağ yakıcı kürler. Bu tür acil zayıflatan diyet veya ürünler sağlığınızı tehlikeye atıyor olabilir. İdeal kilonuza ulaşabilmeniz için önce sabırlı olmanız gerekmektedir. Hiç bir yöntem sizi bir gecede 36 bedene düşüremez. Geçmişte uyguladığınız veya arkaşlarınızda işe yarayan çabuk kilo verme yöntemlerinin bir çoğu sağlığınızı bozabilir. Kalıcı ve sağlıklı kilo vermek istiyorsanız mutlaka diyetisyen kontrolünde bir diyet uygulamalısınız. Diyetisyene gitmek istemiyorsanız size basit ve zararsız bir kaç tüyo verelim.

  • Su için.

Günde ne kadar su içiyorsanız tam olarak iki katı su içmeye başlayın.

  • Hareket edin.

Spor yapamasanız dahi arabanızı gideceğiniz yerden önce park edin. Otobüsten bir durak önce inin. Biraz yürüyün.

  • Nane,limon,tarçın çubuğu.

Su sürahisine bir dilim limon, bir tutam taze nane ve bir tane tarçın çubuğu atın. Her gün bunları tazeleyin.

  • Tatlıdan vazgeçin.

Tatlıdan vazgeçemiyorsanız, canınız çok tatlı istediğinde bitter çikolata yiyebilirsiniz.

  • Ekmek, hamur işi yemeyin.

Ekmekten vazgeçemeyenler kepek ekmeği de yiyebilir.

Tüm bunları uygulayıp daha sağlıklı olmanın yanında kilonuzda da azalma olacaktır. Kilo verme matematiği basit bir matematiktir. Aldığın kaloriden fazla kalori harcarsan kilo verirsin. Tersi durumunda şişmanlarsın. Yaşam şeklinizi kökten değiştirmediğiniz taktirde şok diyetlerle veya yöntemlerle hatta diyetisyen yardımıyla kilo verdiğinizde dahi eski halinize geri dönersiniz. Kalıcı kilo vermek istiyorsanız dengeli beslenmeli ve mutlaka egzersiz yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz