Genel Sağlıklı Yaşam

Uyumakta Zorlanıyor musunuz?

Uyumakta Zorlanma Durumları
Uyumakta Zorlanma Durumları
Yazar: Zarafetim
Uyumakta Zorlanma Durumları

Uyumakta Zorlanma Durumları

Uyumakta zorlanıyor musunuz? Evet bu soruya çoğunlukla evet diyeceksenizdir. Bu yazımızda uyumakta zorlanan insanların kolayca uyumasını sağlayacağız. Kafanızı yastığa koyunca uykuya dalamıyorsanız, sizler için yazdığımız yazımızı dikkatlice okuyarak, çözüm önerilerine ulaşabileceksiniz.
Kabul edelim, günlük hayatta yaşadığımız stresler, iş temposunun ağır gelmesi, aşırı sinirlilik, trafikte meydana gelen kavgalar belirtilerinde yeteri kadar uyuyamamış olmamızdır. Yeteri kadar uyumamamışlığımız, daha hızlı uykuya dalmak için bilinen yollardan biridir. Daha hızlı uykuya dalmak için, koyun saymak ve ayran içerek, bolca yoğurt yemek, ancak daha fazlası var. Size önereceğimiz formülleri uygulayarak uykunuzu 1 ile 2 günde düzene sokabilirsiniz.
Mesela koyunları sayarak beynimizi meşgul etmek aslında pekte çözüm önerileri arasında yer almıyor. Ya da bazılarını meşgul edebilir. İşte bu yüzden zihninizde oluşan sağ tarafında çitin, sağ tarafta 100 koyun hayal ediniz. 3’er  3 ‘er onları sola doğru atlatınız. Mesela 100, 97, 94 geri sayım yapmanız, sayma düzeninizde etkili olacaktır.
Telefon alarmı ile değil çalar saat ile sabahları uyanın. Teknolojinin yatak odanızdan uzak kalması gerekiyor. Telefonlarınız hemen ulaşabileceğiniz bir noktada bulundurunuz. Uzmanların görüşlerine göre sabahları uyanmak için alarm değil, çalar saat kullanmanız gerekmektedir.
Derin derin nefes alırsanız eğer, vücudunuz rahatlamaya başlayacaktır. 10 kere arka arkaya vücuda alınan nefes, beyin ve vücudu rahatlatıyor.
Kaslarınızı rahatlatmaya özen gösterin. Ayak parmaklarınızdan başlayarak boynunuza kadar kaslarınızı rahatlatmak için küçük hareketler, yaşadığınız sorunu kökten çözebilmektedir. Bu yapacağınız küçük hareketler 1 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır.

Uyumakta Zorlanma

Uyumakta Zorlanma

Edinmiş olduğunuz alışkanlıklarınızdan vazgeçmeyin. Yattığınız odanın ısısı oldukça önemlidir. Vücudunuzun alıştığı ısıdan uzaklaşmaması gerekmektedir. Yatağınıza girerken kombinizin ayarını bir anda yükseltip veya azaltmayınız. Günde aşırı çarşaf değiştirmenizin olumsuz etkileri vardır. Nevresiminiz için kullanmış olduğunuz deterjan veya yumuşatıcılarınızın markaları da o kadar sıklıkla değiştirmemeniz gerekiyor. Alışkanlık haline getirdiğiniz rutinleri değiştirirseniz uyku dengenizi bozabilir.

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz