Sağlıklı Beslenme Sağlıklı Yaşam

Tatlı Öldürür!

Tatlı Öldürür
Tatlı Öldürür
Yazar: Zarafetim
Tatlı Öldürür Kampanyası

Tatlı Öldürür Kampanyası

Tayland Diyabet Derneği tarafından tatlı öldürür kampanyası başlatıldı. Tatlı öldürür kampanyasında, çikolata, dondurma, kek, tatlı yoğurt, şeker vb. Bunlar oldukça lezzetli yiyeceklerdir. Ayrıca bu yiyeceklere direnmesi oldukça zordur. Tatlı görüntülerinin altında dezavantajları da oldukça çoktur. Uzman doktolarımız yıllardır şeker alımına karşı uyarıda bulunuyor. Fakat diyabet vakalarındaki istatistikler o kadar da iç açıcı değil.
Tatlı sevenler arada sırada tatlı yemelerinde bir sakınca yoktur. Ancak bu durum yaygın hale gelirse farklı bir yola girebilir. Tayland Diyabet Derneği bu sorun için bir kampanya düzenlemiştir. Çok şeker tüketen insanlar, sonucunda birçok rahatsızlıkların meydana geldiği dikkatleri çekiyor. Bu nedenden dolayı Tayland Diyabet Derneği bilinçlendirme kampanyası başlattı. Tatlı öldürür adı altında verilen kampanya da çikolata, dondurma, vanilya, kek gibi şekerli gıdalar insanın vücutlarında yara şeklinde tasarlanmıştır.
İnsanların şeker alımını azaltmak için tasarlanmış olan, tatlı öldürür tartışmalı poster kampanyası, diyabetin kontrolsüz olduğu zamanlarda büyük ölçüde kesikler ve yaralar açılıp, iyileşme sürecinde ciddi enfeksiyonlara yol açtığı gösterilmektedir. Yapışkan şekerli açık yaralar, diyabet hastalıklarına yol açtığının bir hatırlatmasıdır.
Bir taraftan ise Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı araştırmalarda, şeker hastası olan kişilerin diyabeti olmayan kişiler ise kalp hastalığı ve felç durumlarında daha yüksektir. Diyabete karşılık gelen ülser ve kangren, iyileşmeyen yara, görme bozukluğu, böbrek yetmezliği ve hatta alt eksremite ampütasyona yol açmaktadır.

Tatlı Öldürür

Tatlı Öldürür

Ekstremite Ampütasyon Nedir?
Eksremite ampütasyonu nedir sorusunu size kısa bir şekilde anlatalım. Ağır şekilde hasarlanmış, hastalıklı veya artık fonsiyonel olmayan eksremit, kesilerek vücuttan uzaklaştırılma işlemidir.

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz