Yaşam Rehberi

Souping Detoksu!

Souping Detoksu - 1
Souping Detoksu - 1
Yazar: Zarafetim

Souping Detoksu:

Souping Detoksu - 1

Souping Detoksu – 1

Zayıflamanın yeni akımı olan Souping detoksu sizin hayatınızı değiştirecek. Hem sağlıklı beslenip hem de formunuzu korumak istiyorsanız bu Souping detoksu tam sizlik. Özellikle dış ülkelerden hayatımıza giren Juicing yani sıkılmış meyve ve sebze detoksu, yerini Souping detoksuna yani çorbalı beslenmeye bırakıyor. Sadece sıvı tüketerek beslenmenin sağlık üzerindeki etkileri uzmanlar tarafından hala tartışılsa da, şimdiden çok tutulan ve aşırı beğenilen yeni beslenme trendi Souping detoksu, 2016 yılının favorisi olmayı başardı. Peki, Souping detoksu ve Juicing nedir diye merak ediyorsanız gelin birlikte aşağıda inceleyelim.

Juicing Nedir?

Souping Detoksu - 2

Souping Detoksu – 2

Belirli bir süre tamamen katı meyve sebze tüketimini bırakıp, çiğ ve mümkünse organik sebze ve meyvelerden, yeşil çay, süt, kuruyemiş ve protein tozuyla karıştırılarak tüketilen içeceklere Juicing denir. Dış devletlerin dışında daha yeni çıkmasına rağmen Türkiye bile kendini Juicing’e bırakmıştı. Sindirim sistemini güçlendirerek vücudun toksinlerden arınmasını sağlayan bu Juicing kimileri içinde zayıflama seçeneği oldu. Bu nedenle Juicing sırasında tüketilen karışımların dikkatli bir şekilde hazırlanması gerekiyor. Dünyaca ünlü birçok şarkıcı, oyuncu ve model ellerinden düşürmediği yeşil karışımların en sağlıklı, hızlı ve kolay bir yol olduğunu savunuyorlar.

Souping Detoksu Nedir?

Souping Detoksu - 3

Souping Detoksu – 3

Adını ingilizce çorbadan alan Souping detoksu, çorba üzerine kurulu yepyeni bir beslenme alışkanlığıdır. Meyve sularının yanı sıra daha lezzetli ve sindirimi kolay olan bu çorbaların yapımı da oldukça kolay. Çorbalı beslenme Juicing gibi bir beslenmeyi önermiyor. Günde yalnızca 1 öğünü, kremasız ve az yağlı olmak şartıyla, bol sebzeli tahıllı bir çorbayla değiştirilmesini öneriyor. Hem sıvı tüketerek sindirim sistemini rahatlatır, hem de sıcak çorbanın doyurucu etkisi ile zayıflamaya yardımcı olacaktır. Artık iki işi bir arada halledebileceksiniz. Zayıflamak ve formunuzu korumak artık sandığınızdan daha kolay.

Juicing Ve Souping Faydaları:

Souping Detoksu - 4

Souping Detoksu – 4

Çorba lif ve protein bakımından oldukça zengin bir beslenme kaynağıdır.
Şanslısınız ki türk mutfağı çorba yönünden oldukça zengin bir mutfak.
Çorba yapımı gözünüzü korkutmasın oldukça basit ve sizi zorlamayacaktır.
Çorba yapımında kullanacağınız baharatlar, besin değeri açısından oldukça yararlıdır.
Juicing meyve sularına oranla, Souping detoks çorbaları daha fazla tokluk hissi yaratır.
Juicing daha fazla meyve suyu içeriyor olabilir evet ama Souping detoks çorbasının içindeki tahıllar ve yağlar daha fazla yararlıdır.

Incoming search terms:

  • souping

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz