Güzellik Saç Bakımı ve Tasarımı

Saçlarımız Neden Beyazlar?

Saçlar Neden Beyazlar
Saçlar Neden Beyazlar
Yazar: Zarafetim
Saçlar Neden Beyazlar

Saçlar Neden Beyazlar

Saçlarımız neden beyazlar sorusu gün geçtikce hem kadınların hem de erkeklerde görülen sorundur. Saçlarımız neden beyazlar yazısı ile birlikte saçlarınızın neden beyazladığını öğrenmiş olacaksınız.  Saç beyazlatma herkesin kabusudur. Saç beyazlaması kişinin özgüvenini azalmasına yol açmaktadır. Kişinin kendini  güvensiz hissetmesine neden olan saç beyazlamarını günümüzde gizlemek artık çok kolaylaştı. Son reknoloji ile birlikte üretilen saç boyaları beyazları %100 gizlemede oldukça etkilidir. Saçlarımız neden beyazlar? gelin birlikte bu sorunun cevabını öğrenelim.
Saç Beyazlamasının nedenleri neler olabilir?
Saç beyazlamasının nedenleri neler olabilir yazısının cevabına şöyle dile getirelim. Saç beyazlaması aslında, hücrelerle oluşan pigment kaybından dolayı oluşmaktadır. Saç köklerinde üretilen melanosit saçlarımıza renk veren isimdir. Melanosit üretimi ise 20 li yaşlarda sonra yavaş yavaş azalmaya başlar. Bundan dolayı saçlarımız 30’lu yaşlardan sonra saç beyazlaması görülür. Bu aşama ile birlikte saçlarımızın beyazlamasında genetik ve çevresel faktörler rol oynar ve çok önemlidir. Genetiğinizde erken saç beyazlaması varsa herkesde görülme ihtimali yüksektir. Stress ve üzüntüde saçlarımızı çok çabuk beyazlamasına yol açmaktadır.
Saç boyaları ile saç beyazları kapatılır mı?
Saçınızda oluşan beyazları, saç boyası ile çok rahat bir şekilde kapatabilirsiniz. Bununla birlikte 2016 saç renkleri trendleri sayfalarını takip edebilirsiniz. Beğendiğiniz saç renklerinizi seçerek kuaförünüze danışabilirsiniz. Saçlarınız beyazlamaya başladığında bu dönemi bir değişim olarak yaratabilirsiniz. Saçlarınızı ister doğal ister kendi rengine ya da sezon trendlerinde karamel, tarçın bakırı veya kestane renklerine boyayarak fark yaratabilirsiniz.

Saçlarımız Neden Beyazlar

Saçlarımız Neden Beyazlar

Son dönemlerde teknoloji ile birlikte saç boyaları ve beyazlarınızı gizleyip saçınıza bakım yapabilirsiniz. Böylelikle hem parlak hem de saçlarınızdaki beyazlara veda edip güzel günlerde kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz