Yaşam Rehberi

Parça Kumaşlardan Nasıl Yastık Kılıfı Yapılır?

Parça Kumaşlardan Yastık Nasıl Yapılır ? - 2
Parça Kumaşlardan Yastık Nasıl Yapılır ? - 2
Yazar: Zarafetim

Hanımlar! Sizinle parça kumaşlarınızı değerlendirebileceğiniz şık, dekoratif, kullanışlı yastık kılıfı yapılışını paylaşacağız. Parça kumaşlarınızdan nasıl yastık kılıfı yapabileceğinize dair bilgiler aşağıda! Parça kumaşları yastık kılıfı yaprak değerlendirmeniz evinizin dekorunu ve havasını değiştirecektir. Herkesin evinde kullanmadığı parça parça artık kumaşlar vardır. Onları ne atmaya kıyabiliriz ne de değerlendirmek için çabalarız. Parça kumaşlardan yastık kılıfı nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız cevabınız burada! Dilerseniz öncelikle parça kumaşlardan yastık kılıfı yapmak için kullanacağınız malzemeleri listeleyelim.

Parça kumaşlardan yastık kılıfı yapımı malzemeleri:

Parça Kumaşlardan Yastık Nasıl Yapılır ? - 1

Parça Kumaşlardan Yastık Nasıl Yapılır ? – 1

  • Parça kumaş
  • Makas
  • İğne
  • İplik
  • Dikiş makinesi
  • Cetvel
  • Yastık

Parça kumaşlardan yastık kılıfı yapılışı:

Parça Kumaşlardan Yastık Nasıl Yapılır ? - 3

Parça Kumaşlardan Yastık Nasıl Yapılır ? – 3

İlk olarak kumaş parçalarını dörtgen şeklinde ölçerek kesin. Daha sonra kestiğiniz parçaları kullanacağınız yastığın üzerinde düzenleyin. Böylelikle bir taslak oluşturmuş olacaksınız. Şeklini tam olarak oluşturduktan sonra iğneleyin. Dikiş makinesinde dikin. Daha sonra diktiğiniz her bölümü ütüleyin. Böylece olası potlukları ortadan kaldırmış olacaksınız. Bu şekilde bitene kadar devam edin. Kullandığınız yastığa göre kenarlarını ayarlayın fazla ise fazlalıkları kesin. Yastık kılıfının 3 kenarını makinenizde dikin. İçerisine şilteli yastığınızı koyun. Kenarların düzgün olması açısından kenarları tekrar iğneleyin. İğnelediğiniz yerlerden tekrar makineniz yardımı ile dikin. Parça kumaşlardan şık ve dekoratif yastığınız hazır! İyi günlerde kullanmanız dileğiyle 🙂

Incoming search terms:

  • parca kumaşlardan yastık kılıfı

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz