Genel

Pamuklu Çubuk ile Kulakları Doğru Temizleme!

Pamuklu Çubuk ile Kulakları Doğru Temizleme
Pamuklu Çubuk ile Kulakları Doğru Temizleme
Yazar: Zarafetim
Pamuklu Çubuk ile Kulakları Doğru Temizleme

Pamuklu Çubuk ile Kulakları Doğru Temizleme

Yanlış temizlediğiniz kulağınızı pamuklu çubuk ile kulakları doğru temizleme yazımızda artık doğru şekilde temizleyebilirsiniz. Çoğu insan pamuklu çubuklar ile kulaklarını temizlemeyi doğru olarak bilmekte. Kulaklarınızın içini bu zamana kadar pamuklu çubuk ile temizlediyseniz hata etmişsiniz demektir. Nedeni ise kulak çubuklarınızın geri dönüşü olmayan zararları elbette vardır. Şimdi gelelim kulaklarımızı doğru şekilde temizlemeye. Kulak pisliği hayatımızda çok rahatsız edici olgularından biri olarak biliniyor. Çoğumuz için kulak çubukları kulağımızdaki pisliği temizlemek için tatmin edici bir yol olarak görülüyor.
Tazelik ve temizlik hissini ne kadar sevsekte irademiz varsa kulak çubuğu alışkanlığımızdan vazgeçmeniz gerekmektedir. Nedeni ise bu kulak çubuğunun yarardandaha çok zararı vardır.  Eğer gereğinden fazla kulak temizliyorsanız yalnızca doktorunkapısını aşındırmanıza sebep oluyor. Pamuğun ucunda olan tatmin edici sarılığı görseniz, pisliğin çoğunu kulak kanalının derinlerine ve üretildiği, kalması gereken yerin daha da derinine itmesini sağlıyor. Bu olasılığınız çok fazla gibi görünüyor.
Kulak pisliğinizin ayrıca antimantar, antibiyotik özellikleri de vardır, çok fazla temizleme dış kulaklıkta egzema gibi ve cilt komplikasyonlarına yol açabilmektedir. Ayrıca kulak zarınızı çubukla delen hastalar da oldukça fazladır çevremizde.
Gerçekten kulak çubuğu kullanmadan duramıyorsanız, bu alışkanlığınızı ayda üç defaya düşürmeniz gerekiyor. Ayrıca sadece duştan sonra kulağınızı temizleyiniz. Çünkü ısı sayesinde pislikler eriyor ve hemen çıkıyor.  Tırnağınız ile birlikte çubuğun birleştiği yere getiriniz. Bu sizin çubuğu gereğinden çok kulağınıza götürmenizi engeller. Nazik hareketlerle kulağınızın içini silin ve ardından kulağınızda başka bir pislik kaldı ise takıntı yapmamaya çalışınız. Aslında doktolarımız kulak çubuklarının tamamen bırakılmasını ve yerine yağ ve hidrojen peroksid kullanılmasını öneriyorlar. Haftada bir gün yatmadan önce bir göz damlalığına zeytin yağı dökerek veya bebek yağı ile doldurunuz.

Pamuklu Çubuk ile Kulakları Temizleme

Pamuklu Çubuk ile Kulakları Temizleme

İki kulağınıza üçer damla damlatınız ve dışından kulağınızın kıkırdağına masaj yapınız. Sonra yastığınıza yağ damlamasının diye kulaklarınızı pamukla tıkayabilirsiniz. Ertesi sabah kalktığınızda duşa girdiğinizde  elinize hidrojen peroksid alın ve kulağınıza iyice sürünüz. Daha sonra hidrojen peroksid köpürecek ve yumuşamış kulak pisliğini de beraberince götürecektir ve tertemiz kulaklara sahip olacaksınız.

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz