Moda Dünyası Yaşam Rehberi

Neden Deri Ceket Tercih Etmeliyiz ?

Neden Deri Ceket Tercih Etmeliyiz ? - 1
Neden Deri Ceket Tercih Etmeliyiz ? - 1
Yazar: Zarafetim

Yıllardır dolaplarımızın arka sırasın da duran deri ceketleri artık ön sıralara çıkarmanın vakti geldi. Deri ceketler ünlü moda ikonlarının bir araya gelme sebebi oldu. Deri ceketler her ne kadar tarz dursa da her kıyafetle uyum sağlamayabilir. Kot, etek, botlar, stillettolar, sweet… Hepsiyle ayrı ayrı kombin edilen deri ceket; giyen kişinin dışında çevredekilerin de göz bebeği haline geldi. Bakanların imrenip aldığı deri ceket son zamanlar da acayip şekilde tutuldu. Özellikle kış aylarında deri ceket  oldukça tercih edilmeye başladı. Mevsim gözetmeksizin yaz kış tercih etmeniz için çok sağlam sebeplerimiz var. Kışın  üşütmez mi? sorusunu söylediğinizi sanıyorum. Hadi gelin bu sorunun cevabını aşağıda birlikte öğrenelim.

Peki Neden Deri Ceket Tercih Etmeliyiz ?

Deri Doğallığı

Neden Deri Ceket Tercih Etmeliyiz ? - 1

Neden Deri Ceket Tercih Etmeliyiz ? – 1

Artık çağımız doğallık yanında ilerlemekte. Bu yüzden deriler; sentetik, süet, yün ve pamuksu kıyafetlerin yanı sıra daha çok tercih edilmekte. Yani deri diğer kıyafet dokularını geride bırakarak ön sıralara ulaştı. Tasarımcıların göz bebeği olan deri genellikle yapay olarak üretilmekte ve asla hayvanlara zarar vermemektedir. Hem beni sıcak tutsun hem de hayvanlara zarar verilmesin diyorsanız doğru tercih yaptınız demektir. Doğallığın baş ikonu deri ceketler oldu. Sanırım kimse doğal olduğuna ihtimal vermezdi. Ama o herkesi şaşırttı. Deri ceket doğallığın ta kendisi oldu.

Sıcaklık Deride

Neden Deri Ceket Tercih Etmeliyiz ? - 2

Neden Deri Ceket Tercih Etmeliyiz ? – 2

Sezonun trendi olmanın yanı sıra sıcakta tutuyor. Kışın sıcak tutsun üşümeyim isteğiniz deride gerçekleşecek. Yaz mevsiminin de tercihi olan deri ceketler daha çok kışın isteniyor. Üşütmek yerine tam tersi vücut ısınızı koruyor. Kışın o ayazların da kalın bir kazağın üzerine giyilen ve çok tarz olunan deri ceketin yerini başka bir şey dolduramaz zaten. Eğer bir yere yatırım yapacaksak bu deri ceket olmalı. Kesinlikle boşa yatırım yapmış olmayız. Gardırobunuzun baş kahramanı deri ceket olacaktır. Sonradan yaz, kış gardırobumuz da yerini koruyan bir kıyafet haline geldi.

Deri Detayları

Neden Deri Ceket Tercih Etmeliyiz ? - 3

Neden Deri Ceket Tercih Etmeliyiz ? – 3

Gelin birlikte tarzı farklı olan derinin detaylarını inceleyelim. Göğüs hizasına düşen üçgen yakalar, uzun kollar ve çiviler bu detaylar hepinize heyecan verici demi. Üzerine bir de zincirli deri detaylı takılar takıldığı zaman söyleyecek kelimeler yok. Bu değişik rock detaylar kış ayının hareketi oluyor. Oldukça fazla şekilde renk seçeneği bile bulunuyor. Herkesin tarzına zevkine ayrı ayrı uyum sağlıyor. Yırtık kot pantolon üzerine giyilmiş kalın bir kazağın baş yardımcısı haline geldi. Artık herkes kolaylıkla kombin yapabilir deri ceketi. Tabi şimdi birde topuklu botlar moda. Topuklu botlarla acayip uyum sağlayan deri ceketler büyük beğeni topluyor.

Neden Deri Ceket Tercih Etmeliyiz ? - 3

Neden Deri Ceket Tercih Etmeliyiz ? – 3

Günün kurtarıcısı deri ceket tabi ki de özenli bir makyajı hak ediyor. Korkmayın fazla bir malzemeye ihtiyacınız olmayacak. Sadece kırmızı rujunuz olsa yeterli. Ama mat olması tercihimizdir. Mat rujlarınızı kaldırmamanızı tavsiye ederiz. Tabi biz kırmızı dedik ama yine de renk tercihi sizin görüş açınıza bağlı. Siz hangisini yakıştırırsanız ama mat olmak şartıyla deri ceketin üzerinde mükemmel duracaktır. Siyah deri ceketin üzerine acayip yakışacaklarından eminiz. Bu sayede çok tarz ve cool bir görüntü yakalayabilirsiniz.
Deri ceket tercih etmeniz için sağlam sebeplerimiz olduğunu söylemiştik.

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz