Lezzet Tüyoları

Muhteşem Türk Kahvesi Nasıl Yapılır ?

Muhteşem Türk Kahvesi Nasıl Yapılır ?
Muhteşem Türk Kahvesi Nasıl Yapılır ?
Yazar: Zarafetim
Her ev hanımının Türk Kahvesi yaparken daha iyi ve bol köpüklü olmasına dikkat eder. Sizler için Muhteşem bir Türk Kahvesi nasıl yapacağınıza dair bilgiler sunmak istedik. Muhteşem bir Türk Kahvesi yapmak istiyorsanız ilk önce işin içine sevginizi katarak başlamanız gerekmektedir. Sevgi ile yapılan herşey muhteşem olacaktır.
Türk Kahvesi, Türk mutfağında yüz yıllardır bulunan ve herkes tarafından beğeni ile içilen bir sıcak içecektir. Türk Kahvesi sevdiğiniz insanlar için sunulan bir anlam ve önemdir. Bu anlam ve önlem için her zaman daha iyisini yapmak için uğraşmaktayız. Sizlere bu konuda yardımcı olacak bir tarif hazırladık;

Türk kahvesinin de mi püf noktası olurmuş diyeceksiniz biliyoruz fakat bu Türk kahvesini denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Herşeyin detayı olduğu gibi Türk kahvesinin de yapılışında püf noktaları vardır. Bizim en önemli püf noktamız kullandığımız çok azıcık karbonat. Karbonat kullanmanızın sebebi kahvemizin daha köpüklü olmasını sağlamak. Normal türk kahvesinden farklı olan malzemelerimiz çikolata, karbonat ve vanilya. Evet hanımlar dilerseniz malzemelerimizi liste haline getirelim ve yapılışına geçelim.

Mükemmel Türk kahvesinin malzemeleri 

  • 1 fincan soğuk su
  • 1 tatlı kaşığı kahvaltılık sürme çikolata
  • Tepeleme 1 tatlı kaşığı türk kahvesi
  • Yarım paket vanilya
  • Çok çok az karbonat

Not : Bu malzemeler tek kişilik!

Mükemmel Türk Kahvesinin Yapılışı 

Cezvemizin içerisine bir fincan suyu, vanilyayı, kahveyi ve sürülebilir çikolatayı alın. Ocağınızı açın ve çikolata eriyene kadar karıştırmaya devam edin. Çikolata eriyince karıştırmayı bırakın. Kahvemiz yanlardan hafif kaynamaya başlayınca tırnağınızın ucu kadar karbonat ekleyin (Daha fazla koyarsanız tadı bozulur). Karbonatı ekledikten sonra üst kısmını karıştırıp bırakın. Biraz daha kaynadıktan sonra ocaktan alın. (Unutmayın eğer tamamen kaynatırsanız köpüğünü kaybederseniz). Afiyet olsun 🙂

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz