Güzellik Makyaj

Makyajda Gündüzden Geceye Geçişin Pratik Yolu!

Makyajda Gündüzden Geceye Geçişin Pratik Yolu
Makyajda Gündüzden Geceye Geçişin Pratik Yolu
Yazar: Zarafetim
Makyajda Gündüzden Geceye Geçişin Pratik Yolu

Makyajda Gündüzden Geceye Geçişin Pratik Yolu

Makyajda gündüzden geceye geçişin pratik yolunu doğru şekilde uygulamanız için size bir kaç öneride bulunacağız. Makyajda gündüzden geceye geçişin pratik yolunu bilmiyorsan doğru yerdesin. Gündüz için hafif makyaj yaptıysan ve aniden gece bir yere gitmen gerekiyorsa bu pratik yol ile mükemmel bir görünüm yakalayabilirsin. Gündüz makyajında fondöten kullanmak zorunda değilsin. O yüzden asla öyle bir zorunluluk duyma ve fondöten kullanma. Fondöten cildini baskın gösterebilir. Birde tek katla yetinmeyip iki kat kullanıyorsan büyük yanlış yapıyorsun demektir.

İlk olarak gündüz makyajını gece makyajına çevirmek için fondöten yerine nemlendirici kullanabilirsin. Nemlendirici cildinize daha dinç ve canlı bir görünüm getirecektir. Kendinizi fondöten kullanmak zorunda hissetmeyin. Cildinizin güzel görünmesini sağlamaz sadece kusurları kapatır. Buda aslında sizin için kötü bir görünüm demektir. Nemlendirici ihtiyacınız olan zemini hazırlamanız için yeterli bir malzemedir. Nemlendiriciyi yüzünüzün her yerine eşit şekilde dağıtın.

Göz makyajınızı hafif tutmak isterseniz göz kapaklarınıza sedefli beyaz far uygulamanız yeterli olacaktır. Bu yüzünüze çok daha aydınlanmış ve dinç bir görünüm katacaktır. Ardından daha iri gözler için kirpiklerinize biraz maskara uygulayabilirsiniz.

Sırada yüzünüze daha canlı bir görünüm ve elmacık kemiklerinizi belirgin hale getirmeye geldi. Tercihinizi ten renginize uygun bir allıktan yana kullanın. Bu yüzünüze doğal bir renk ve ışıltı katacaktır. Fırçanızda kalan allığı burnunuza ve çenenize dokundurmayı unutmayınız. Makyajda gündüzden geceye geçişin pratik yolunu uyguluyorsunuz.

Dudaklarınıza sürdüğünüz kalem rujunuzla günlük makyajınızı tamamlıyorsunuz. Bu ruj dudaklarınızda yok gibi dursa da makyajınızı tamamlamaya yetecektir. Canlılığı ve etkileyiciliği fazlasıyla sağlayacaktır.

Sıra geldi gündüz makyajını gece makyajına pratik şekilde geçirmeye. Ofisteyseniz ani bir telefonla akşam bir toplantıya katılacağınızı öğrendiyseniz elinize bir eyeliner alın ve uygulayın. Kuyruklu eye liner gecenin tamamlanması için olmazsa olmazdır.

Makyajda Gündüzden Geceye Geçişin Kolay Yolu

Makyajda Gündüzden Geceye Geçişin Kolay Yolu

Dudaklara ise gece boyuca kalıcı bir ruj uygulamak doğru tercih olacaktır. Bunun için mat rujları tercih edebilirsiniz. Koyu kırmızı gece için mükemmel bir renk olacaktır. Makyajda gündüzden geceye geçişin pratik yolu bu kadar basit.

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz