Güzellik Makyaj

Makyaj Malzemelerimizi Nasıl Değerlendirebiliriz?

Makyaj Malzemelerimizi Nasıl Değerlendirebiliriz
Makyaj Malzemelerimizi Nasıl Değerlendirebiliriz
Yazar: Zarafetim

Her bayanın makyaj malzemesine bağımlılığı ve makyaj malzemesine harcadığı para miktarı farklıdır. Makyaj malzemelerimizi nasıl değerlendirebiliriz sorusuna yanıt olarak sizin için bir liste yaptık. Hepimizin bitmesini istemediği veya son damlasına kadar değerlendirmek istediği kozmetik ürünleri vardır. Biz de sizler için bu konuda düşündük ve yüzünüzü güldürecek makyaj malzemesi değerlendirme yollarını belirledik.

Makyaj malzemesi değerlendirme yöntemleri ?

Kırılan Rujunuzu Nasıl eski haline getirebilirsiniz?

Hepimizin kendimize en çok yakıştırdığımız ve diğer rujlarımızdan ayrı tuttuğumuz bir rujumuz vardır. Bazen rujlarımız sıcaktan dolayı eriyip kırılabilir veya yere düşüp kırılabilir. Böyle bir durumda üzülmeye gerek duymadan yapmanız gereken bir yöntem var. Rujunuzu çakmak yardımıyla yakıp tekrar Yapıştırabilirsiniz. Göreceksiniz ki rujunuz yine eski halini alacak.

Biten Dudak Parlatıcısını Nasıl Değerlendirebiliriz ?

En sevdiğiniz dudak parlatıcınız bittiyse ve hâlâ kullanmak istiyorsanız ruj kalıntılarını tutan başlığı çıkarıp kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu sizi bir süre daha idare edecektir.

Fondöteniniz Bitmek Üzereyse Ne Yapabiliriz

Kullandığınız fondöten bitmek üzereyse ve değendirmek ve son damlasına kadar kullanmak istiyorsanız içerisine nemlendirici bir krem ekleyebilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz. Yoğunluğunu biraz daha hafifleştirmiş olacak ve aynı zamanda yüzünüzü nemlendirmiş olacaksınız.

Ojeniz Kuruduysa ve Kapağı Açılmıyorsa ne yapabilirsiniz ?

Ojeler havayla temas ettiğinde çok çabuk kuruyan ve saklanması zor olan kozmetik ürünlerinden birisidir. Ojenizi kullanırken hava almasını azaltacak şekilde hızlı olmalısınız. Fakat ne yaparsanız yapın oje zamanla kurur ve kapağı açılmaz hale gelir. Bu durumda kuruyan ojenizi kurtarmak için şişenin yarısına kadar sıcak su dolu kaba koyun ve bir süre bekletin.

Ojelerinizin, rujlarınızın ve parfümlerinizin ömrünü uzatmak için ne yapabilirsiniz ?

Oje, ruj ve parfümleri daha fazla kullanabilmek için onları buzdolabınızda saklayın.

Pahalı makyaj fırçalarınızın ömrünü nasıl uzatabilirsiniz?

Uzun süre kullanmak istediğiniz pahalı ve kaliteli makyaj fırçalarınızın ömrünü uzatmak için onları bebek şampuanı ve zeytinyağıyla yıkayın. Fırçanız eski yumuşaklığını korumaya devam edecek ve fırça masrafından kurtulmuş olacaksınız.

Ufalanan göz farınızı nasıl değerlendirebilirsiniz ?

Göz farları saklanması en zor ve dikkat isteyen kozmetik ürünlerindendir. Hafifçe bir yere çarpsa bile hemen ufalanabilir. Bu durumda ufalanan farları değerlendirmek için bir miktar vazelinle karıştırın ve ruj haline getirin.

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz