Cilt Bakımı Güzellik

Koltukaltı Lekelerine Elveda!

Koltukaltı Lekelerine Elveda
Koltukaltı Lekelerine Elveda
Yazar: Zarafetim

 

Koltukaltı Lekeleri

Koltukaltı Lekeleri

Artık koltuk altında oluşan lekelerin giderilmesi çok kolay. Lekelerin giderilmesi demek terlemenin de önüne geçmek demektir. Koltukaltı botoks uygulaması aşırı terleyen insanların en çok tercih ettiği yöntemlerden birisi. Botoks uygulaması sadece aşırı terleme olan bölgeye uygulanır. Koltukaltı, avuç içi, ayak tabanı, saçlı deri bu uygulamanın sıkça yapıldığı bölgelerdendir. Botoks uygulamasının esas amacı aşırı çalışan ter bezlerinin çalışmasını yavaşlatmak. Fazla terleme kişinin sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu yüzden botoks uygulaması sonrası çok memnun kalacaktır. Koltukaltı botoks uygulamaları klinik bir ortamda yapılır. 15 veya 20 dakika kadar süren bir işlemdir. Etkisi yapıldıktan 10 gün sonra devreye girer. Ve en çok merak ettiğiniz soru terleme azaltılırsa vücuda bir zararı olmaz mı? Botoks uygulaması terlemeyi bölgesel olarak azlatmakta, tamamen yok etmemektedir ve vücudu diğer bölgelerinde ki terleme normal olarak devam etmektedir. Terleme her insan vücudunda normal bir süreç fakat aşırı terleyen insanlar için çok büyük problemleri de beraberinde getirir. Kıyafet seçimleri, sosyal hayatı engellemesi açısından birçok engel engel çıkarmaktadır. Aşırı terleme toplumumuzun %1 inde görülen bir problemdir. Özellikle avuç içi, ayak tabanı, koltuk altı ve daha az olarak da yüz, kasıkta, saçlı deride, kuyruk sokumunda aşırı derece de terleme görülür.

Koltukaltı Lekelerine Elveda

Koltukaltı Lekelerine Elveda

Fazla terlemenin en büyük sebepleri stres, diyabet, değişik uyaran ilaçlar, tiroid beznin aşırı çalışması, böbrek üstü bezinde görülen hastalıklar, menopoz, hipoglisemi, şişmanlık, hormonlar yer alır. Ülkemizde ki kişiler özellikle aşırı terlemekten yana şikayetçi olurlar. Fazla terlemenin giysiler de iz yapması, ıslanmış bir görüntüye sebep olması, kötü koku duyulması hem kişinin kendini hemde çevresinde ki insanları rahatsız etmesine sebep olur. Bu tür kişilerde koltukaltına uygulanan botoks ile terlemeyi fazlasıyla azaltmış olur. Bazı insanlarda bunun tam tersi avuç içi ve ayak tabanlarında aşırı terleme izlenebilir. Bu problemin psikolojik ve sosyal bir sorun olduğu durumda botoks uygulaması uygulanır.
Eğer botoks fayda etmiyorsa klipsleme, lazer ile terbezlerini yakma gibi ameliyatlar uygulanabilir. Nadir de olsa botoks uygulamasının fayda etmediği insanlar illa ki oluyor.

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz