Diyet ve Zayıflama Sağlıklı Beslenme Sağlıklı Yaşam Spor ve Egzersiz

Kilodan Dolayı, Hayır ben elbise giyemem diyenler!

Kilodan Dolayı, Hayır ben elbise giyemem diyenler!
Yazar: Zarafetim

“Hayır ben elbise giyemem.” “ Hayır renkli herşey beni daha şişman gösterir.” “Hiç bir şey bana yakışmıyor.” diye dert yanan kilolu bayanlarımız. Hayır aslında elbise giyebilirsiniz. Renkli kıyafetlerle dolabınızı renklendirmeniz sizin özgüveninizi arttırır. Ayrıca size uygun kıyafetler de size çok yakışıyor. Sadece yapmanız gereken şimdi ele alacağımız püf noktalara dikkat etmek. Şimdiden kolay gelsin hanımlar.

Öncelikle hepimiz biliyoruz ki siyah , zayıf ve zarif gösterdiği için kilolu bayanların en sık tercih ettiği renklerdendir.Tabi ki bu çok doğru bir yol ama siyah fazla kiloları saklıyor , sizi daha zayıf gösteriyor diye de gardrobunuz simsiyah olmak zorunda değil. Özellikle yazın sıcağında siyahla başa çıkmanız zorlaşacaktır. Şöyle ki renk sizi şişman göstermez. Sizi şişman gösteren karma karışık desenler, her rengin iç içe olmasıdır. Bu yüzden renkten değil desenden uzak durun.

Daha sonra üzerinize yapışan kıyafetler sizin vücut hatlarınızı belli edeceğinden bunları gizlemek , rahat ve bol kıyafetler giymek sizi daha zarif gösterebilir. Burda en büyük yardımcınız geniş, tercihen kısa veya uzun elbiseler olabilir. Ayrıca paçaları üst kısımlarına göre daha geniş olan jean pantolonları tercih etmenizde yarar vardır. Kalça kısmınızı kapatan ceketler giymenizin sizin için faydası vardır. Kalçalarınızın altına inen ceketler , basen ve kalça bölgelerinizi gizleyerek daha düz bir vücuda sahip olmanızı sağlar.

Ayakkabılar da sizin için iş başında. Özellikle yüksek topuklu ayakkabılar sizi daha uzun ve zarif gösterecektir. Bu yüzden bu ayakkabıları giymenizde fayda var. Bu yaz oldukça fazla göreceğimiz düz topuklu modeller işinizi kolaylaştirabilir.

 

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz