Genel Sağlıklı Beslenme Sağlıklı Yaşam

İyi Bir Diyet Yapmalıyım!

Diyet Yapmalıyım
Diyet Yapmalıyım
Yazar: Zarafetim
Diyet Yapmalıyım

Diyet Yapmalıyım

İyi bir diyet yapmalıyım kuralı herkesçe söylenen bir terim olarak akıllarda kazınmıştır. İyi bir diyet yapmalıyım yazımızı sizlere en uygun bir şekilde hazırlamaya özen gösterdik, sizin yapmanız gereken tek şey sizler için hazırlamış olduğumuz iyi bir diyet yapmalıyım yazımızı dikkatlice okumanız. Diyet yapmanın başlıca özelliği kendinize olan güvendir. Eğer kendinize güveniniz tam ise diyet yapmakta zorlanmayacağınız demektir.
Sağlığımızı Nasıl Korumalıyız?
Sağlığımızı nasıl korumalıyız sorusu en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Öncellikle sağlığımızı korumak için yediğimiz yemeklere dikkat etmemiz gerekiyor. Yediğimiz yiyeceklere dikkat ettikten sonra ise düzenli bir şekilde spor aktivitelerine katılmaktır. Son yıllar da yemek yeme problemi hızlanmışsa eğer gözler önünde bulunan birçok araştırma yayınlandı. Bununla yetinmek istemeyen insanlar altı ay boyunca sadece brokoli yemeniz gerektiren sıkı bir diyete de girmeniz gerekmiyor. Öğün aralarında yediğiniz porsiyonları azaltmanız size yardımcı olacaktır. Sizlere layık bir şekilde porsiyon yemeyi bırakmanın ve bunun sonunda kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak basit yollar vardır.
İyi bir diyetin 5 kuralı nelerdir?
Kendiniz elinizle alkış yapar şekilde her gün düzenli olarak yemeniz gereken sebze miktarını belirlemek.
Yumruğunuzun ön kısmı kadar günlük ihtiyacınız olan karbonhidrat miktarı ihtiyacınızı gidermeniz gerekiyor.
Avcunuzun büyüklüğü kadar günlük ihtiyacınız olan et miktarını gidermektir.
Tüm yumruğunuz kadar sağlığınızı korumak için günlük tüketmeniz gereken ihtiyacınız meyve miktarı vücudunuza almanızdır.
İşaret parmağınızın ucunun ölçüsü kadar vücudunuza zarar vermeyecek şekilde yiyebileceğiniz günlük tereyağı ve hayvansal yağ miktranı gidermektir.

Diyet Kilo Verme

Diyet Kilo Verme

Görmüş olduğunuz bu beş diyet kuralını uygulamak aslında çokta zor değil. Farklı gıdalardan elde ettiğiniz gıda yiyeceğinizi günlük aklınızda tutabileceğiniz porsiyonları 3 öğüne bölmeniz gerekiyor. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği olarak ayarlamanız gerekmektedir. Artık canınızın her isteğini yiyebileceksİniz fakat bir oturuşta bu yediğiniz porsiyonları azaltmanız gerekecektir.

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz