Magazin Dünyası

İlker Kaleli’nin Hayatı!

İlker Kaleli Hayali! - 1
İlker Kaleli Hayali! - 1
Yazar: Zarafetim

5 Mart 1983 tarihinde yarı Alman yarı Türk bir anneyle, yanlı bir babanın çocuğu olarak İstanbul’da doğmuştur. Babasının adı Recep Kaleli’ dir. 13 yaşındayken anne-babası boşanmıştır. Zor bir çocukluk geçirmiştir. 17 yaşında kendi evine çıkmış.Çocukluğunda müzisyen olmayı istiyordu, ve 17 yaşında kendi evine çıkmış. Çocukluğunda müzisyen olmayı istiyordu ve Nirvana (müzik grubu) ve Kurt Cobain hayranıydı.

İlker Kaleli Hayatı!

İlker Kaleli Hayatı!

16 yaşında Coca Cola reklam filminde oynadı.
İstanbul’da Kültür Üniversitesi’ nde Sanat Yönetimi okurken iki sene boyunca Şahika Tekand’ ın kurduğu Stüdyo Oyuncuları’ nda eğitim aldı. 2006 yılında mezun olduktan iki sene sonra Londra’ ya gitti ve 4 yıl kaldı. Londra’ da LAMDA’ da 3 yıl oyunculuk eğitimi aldı ve 2011 yılında oradan mezun oldu.

Londra! da iken müzikle uğraşmış. DJ’ lik yapmış, reklam filmlerinde oynamış.2012 yılında Türkiye’ den gelen teklif üzerine ilk dizisi “son” da oynamaya başladı.
2012 yılında “Kayıp Şehir” adlı dizide rol aldı.
2013 yılında “Kayıp” adlı dizide oynadı.
2014 yılında İlker Kaleli başrolde olarak “Poyraz Karayel” adlı dizide rol aldı.
2014 yılında “Silsile” adlı sinema filminde başrolü paylaştı.

İlker Kaleli Hayatı! - 1

İlker Kaleli Hayatı! – 1

İlker Kaleli Ve Hayali Gerçek Oluyor!

 

İlker Kaleli Hayali!

İlker Kaleli Hayali!

Kanal D’ nin ilgiyle izlenen dizisi “Poyraz Karayel” in başrol oyuncusu İlker Kaleli’ nin albümü çıkıyor. Ünlü oyuncunun dizide seslendirdiği şarkılar hayranları için bir albümde toplanacak.

Poyraz Karayel Şarkıları” adlı albüm, yakında DMC etiketiyle piyasaya sürülecek. Londra’ da yaşadığı dönemde DJ’ lik yapan Kaleli, bu sayede çocukluk hayalini de gerçekleştirmiş olacak.

Bir röportajında oyunculuk mesleğini seçmeden önce rock star olmak istediğini itiraf eden Kaleli, “Çocukluğumda müzisyen olmayı istiyordum. Nirvana ve Kurt Cobain hayranıydım.13 yaşında gitar çalmaya başladım.Hayalim, rock star olmaktı. Nirvana sözlerini Türkçe’ ye çevire çevire İngilizce’ yi söktüm. Ortaokulda bir grup kurdum, birkaç konser de verdim” diye konuşmuştu.

İlker Kaleli Hayali! - 1

İlker Kaleli Hayali! – 1

İlker Kaleli’ nin “Poyraz Karayel” dizisinde seslendirdiği şarkılar ise şöyle:
Unutmadım – Müslüm Gürses
Sorma Ne Haldeyim – Ayşegül Aldinç
Doktor Hikayem Bitmedi – Can Bonomo
Elleri Ellerime – Duman
Aman Aman – Duman

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz