Lezzet Tüyoları Yaşam Rehberi

Hindistan Cevizli Havuç Topları

Hindistan Cevizli Havuç Topları Tarifi - 1
Hindistan Cevizli Havuç Topları Tarifi - 1
Yazar: Zarafetim

Herkesin hem göz zevkine hemde midesine hitap edecek olan Hindistan Cevizli Havuç Topları çok hoşunuza gidecek. Hindistan Cevizli Havuçlu Toplar tarifi ansızın gelen misafirlerinizin sıkıntısından sizi kurtaracak bir tariftir. Yani kısacası zor zamanlarınız en büyük yardımcısı olacaktır. Hindistan cevizi birçok şeyle yan yana yakışıyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Bu sefer biz hindistan cevizini havuçla yakıştırdık. Eminiz ki bu ikiliyi sizde çok seveceksiniz.

 

Hindistan Cevizli Havuç Toplar Nasıl Yapılır?

Hindistan Cevizli Havuç Topları Tarifi - 1

Hindistan Cevizli Havuç Topları Tarifi – 1

Hindistan Cevizli Havuç Topları tarifi nasıl yapılır? sorusuna cevap bulabileceksiniz. Görünüşü her ne kadar gözünüzü korkutsa da Hindistan Cevizli Havuç Toplar nasıl yapılır? diye düşünmenize gerek kalmayacak. Oldukça basit bir tariftir. Bizim anlattığımız kısa anlatım sayesinde gözünüzde korkmayacak artık. Yapımı zahmet istemeyen ve oldukça pratik olan Hindistan Cevizli Havuç Topları çocuklarınızın çok hoşuna gidecek. Sırf çocukların mı? Hayır tabi ki de oturmalarınız da bile arkadaşlarınız bu Hindistan Cevizli Havuç Toplara bayılacak. Ve oturma sonlarında sizden tarifini isteyecekler. Artık bu pratik ve büyüleyici tarifi verip vermemek size kalmış. Sunumuyla, lezzetiyle ve pratikliğiyle vazgeçilmeziniz olacak hindistan cevizli havuç topları tarifi işte aşağıda.

Hindistan Cevizli Havuç Toplar Malzemeleri:

  • 1 kilo havuç,
  • 1 çay bardağı ceviz içi,
  • 1 tatlı kaşığı margarin,
  • 1 çay bardağı hindistan cevizi,
  • Yarım paket petibör bisküvi,
  • 4 kaşık şeker,
  • 1 çay kaşığı tarçın.

Hindistan Cevizli Havuç Topları Yapımı:

Hindistan Cevizli Havuç Topları Tarifi - 2

Hindistan Cevizli Havuç Topları Tarifi – 2

İlk olarak havuçlarınızı güzel bir şekilde yıkayın. Sonra havuçları alıp rendeleyin. Rendelediğiniz havuçları tencerenin içine koyun. Havuçların üzerine 1 tatlı kaşığı margarini ve 4 kaşık şekeri ekleyip 10-15 dakika kadar pişirin. Yarım paket petibör bisküviyi iyice ezin. Ezdiğiniz petibör bisküviyi de tencerenin içine ekleyin. 1 çay bardağı ceviz içini ince bir şekilde çekin. 1 çay kaşığı tarçın ve ince çekilmiş olan ceviz içini de  tencereye ekleyin. İyice karıştırın ve kenara bırakın.

 

Hindistan Cevizli Havuç Topları Tarifi - 3

Hindistan Cevizli Havuç Topları Tarifi – 3

Malzemeler iyice karışıp soğuduktan sonra ellerinizi güzel bir şekilde yağlayın. Karışımdan ceviz büyüklüğü kadar alıp elinizde yuvarlamaya başlayın. İyice yuvarladığınız topları hindistan cevizine bulayınız. Ve servis tabağına yerleştiriniz. İşte pratik ve mükemmel Hindistan Cevizli Havuç Topları hazır.

Incoming search terms:

  • hindistan cevizli havuç topları

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz