Diyet ve Zayıflama

Herkes onu konuşuyor, 18 ayda 108 kilo verdi!

18 ayda 108 kilo
18 ayda 108 kilo
Yazar: Zarafetim
18 ayda 108 kilo

18 ayda 108 kilo

Sadece 18 ayda 108 kilo verdi. Anant Ambani, zor işlerin özveri, inanmak ve konsantrasyonla üstesinden gelinebileceğinin en büyük kanıtı oldu. Hristiyan iş adamı Dhirubhai Ambani’nin torunu ve milyarderçift Nita ve Mukesh Ambani’nin oğlu olan 21 yaşındaki Anant Ambani, 18 ayda 108 kilo vererek, dönüşümüyle herkesi hayrete düşürdü. İçtiği ilaçlar nedeniyle obez birine dönüşen Ambani azmi sayesinde, en doğal ve en güvenli şekilde kilolarından kurtuldu.

Sıkı bir diyet programı, günlük egzersiz, yoga, ağırlık çalışması, yüksek yoğunluklu kardiyo egzersizleri, 21 kilometrelik yürüyüş, düşük karbonhidrat diyeti, yeterli yağ ve protein alımı sayesinde 18 ayda kilolarına veda ede Ambani, ülkesindeki en önemli gündem maddesi oldu. Amelliyat olmayı reddedip spor ile kilolarından kurtulmayı başaran Ambani, ülkesindeki tüm ünlü, ünsüz herkesin dikkatini çekti.

Anant Ambani’nin egzersiz ve diyet programı ise şöyle:

1- 21 km yürüyüş. 21 kilometre yürümek gerçekten kolay bir iş değil. Ancak Anant Ambani yarım bir maratona eşdeğer kilo kaybı yolculuğuna 21 kilometre yürüyerek başlamış.

2- Yoga. Bu eski gelenek, dünya çapındaki insanların zinde ve sağlıklı kalmak için uyguladığı bir yöntem. Anant Ambani de bedeni saflaştırmak, arındırmak için yogayı tercih etmiş.

Ağırlık çalışması. 4- Yüksek yoğunluklu kardiyo.  5-Fonksiyonel antrenman

Diyet. Anant,  düşük karbonhidratlı sıfır şeker diyeti uyugulamış. Yani ekmekler, makarnalar, tatlılar ve meşrubatlardan uzak durmuş.

Sonuçta bir insan yapmak istediği zaman yapamayacağı birşey yoktur. Toplumumuzun gündemdeki en çok sorunlarından birisi olan, kilo problemi, çoğu kişide büyük bir sorundur. Bu sorunu çözmek anlattığımız yöntemler ile giderilmeyecek bir problem değil. Spor hayatımızın sağlık kaynağı yapıldığı taktirde dengeli ve sağlıklı bir şekilde yaşam sürülebilir. Spor sağlığı sağlık ise insanı yaşatır..

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz