Güzellik Makyaj

Gözlük Yapısına Göre Göz Makyajı

gözlük yapısına göre göz makyajı
gözlük yapısına göre göz makyajı
Yazar: Zarafetim
gözlük yapısına göre göz makyajı

Gözlük yapısına göre göz makyajı

Gözlük Yapısına Göre Göz Makyajı uygun şekilde yapılmalıdır. Gözlük Yapısına Göre Göz Makyajı  şekline ne kadar uygun olursa gözleriniz o kadar ön plana çıkar. Bazen feminen bazen maskülen bir tarzda görünebilirsiniz. Nasıl görünürseniz görünün o gözlüğün arkasında ki güzel gözleri ön plana çıkarmak siz kadınların olmazsa olmazlarındandır. Gözlük Yapısına Göre Göz Makyajı yapmak oldukça kolay. Bütün bunların yanında hangi gözlük tipine hangi makyaj yapılır bilmiyor musunuz? Peki, gelin birlikte size verdiğimiz tüyolara bakalım.

Dikdörtgen Gözlük Makyajı

Dikdörtgen Gözlük Makyajı

Dikdörtgen Gözlük Makyajı:

Dikdörtgen Gözlük Makyajı çok marjinal bir tarz yaratacaktır. Dikdörtgen Gözlük Makyajı gözlük kullananlar için çok farklılık yaratacaktır. Bir cat woman olmak ister misiniz? Dikkat çekici kedi gibi gözlere sahip olmak istiyorsanız, cool bir görünüm katacak bu çizgiler çok etkileyici. Göz kaleminizi göz kapaklarına uygulayarak, ilk çektiğiniz katın üzerinden ikinci katı geçmeyi unutmayınız. Çizginin uzunluğu artık size kalmış bir iş.

Yuvarlak Gözlük Makyajı

Yuvarlak Gözlük Makyajı

 

Yuvarlak Gözlük Makyajı:

Yuvarlak Gözlük Makyajı gözlerinizi büyük göstermek içinde yapabileceğiniz bir makyajdır. Yuvarlak Gözlük Makyajını uygulamak için gözlüğün şekline uyum sağlaması gereken kullanacağın kahve tonlarında ki farı, dairesel hareketlerle göz kapaklarınıza sürün. Ve kirpiklerinize bir kat rimel sürerek belirginleştirmeyi unutmayınız.

Çerçevesiz gözlük makyajı

Çerçevesiz gözlük makyajı

Çerçevesiz Gözlük:      

Çerçevesiz Gözlük tipi gözlerinizi iyice açığa çıkaracağı için farla doğal bir görünüm yaratıp, üst kirpikleri iki kat boyayarak adeta havada uçuşan kirpikler elde edebilirsiniz. Çerçevesiz Gözlük kullanıyorsanız kişisel bakımınıza çok dikkat etmeniz lazım. Bu makyajın esas tamamlayıcısı tabi ki de iyi alınmış kaşlardır.

pilot gözlükleri makyajı

Pilot gözlükleri makyajı

Pilot Gözlükleri:

Pilot Gözlükleri oldukça sıra dışı bir görünüm sağlar. Pilot Gözlükleri pek tercih edilmese de çok farklı bir tarz yaratır. Dumanlı gözler, bu film yıldızlarını çağrıştıran gözlüklerle fazla feminen görünüyor. Göze derinlik vermesi için koyu gri far sürüp, kirpiklerinize uygularsanız, bu iş olmuş demektir. Parmak uçlarınıza aldığınız farı alt kirpik diplerine hafifçe sürmeyi de unutmayınız.

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz