Cilt Bakımı Güzellik

Göz Altındaki Koyu Halkalar Nasıl Gizlenir!

Göz Altı Halkaları Nasıl Giderilir
Göz Altı Halkaları Nasıl Giderilir
Yazar: Mustafa

Göz altındaki koyu halkalar çoğumuzun kabuslarıdır. Herhangi bir şey kullanmadan, fondöten sürmeden, kapatıcıları uygulamadan gizlenmeyen gözaltı koyu halkaları birçok insanın özgüvenini sarsabiliyor. Peki bu kötü duruma neler yol açıyor? Gözaltındaki koyu halkalar neden oluşur? Nasıl Gizlenir? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için veriyoruz.

Göz Altındaki Koyu Halkalar Neden Oluşur?

Göz Altı Halkaları Neden Oluşur ?

Göz Altı Halkaları Neden Oluşur ?

Göz altındaki koyu halkaların oluşmasında birçok neden vardır. Göz renginiz altın kahvesine yakın bir tonlarda ise bunun nedeni genetiktir. Genetik nedenlerden dolayı oluşan kahverengi halkaların yorgunluk ve uykusuzlukla beraber daha koyu bir hal alabilir. Halkaların rengi kahverengi değilde maviyse, bu daha çok kişinin yaşam tarzından olur. Yani nedeni yaşam tarzı ve yorgunluktur. Göz altındaki koyu halkaların azaltılması için günde en az 7-8 saat uyku uyumak ve bol bol su tüketmek gerekiyor.

Göz Altındaki Koyu Halkalar Nasıl Gizlenir?

Göz Altı Halkaları Nasıl Giderilir

Göz Altı Halkaları Nasıl Giderilir

Göz altında oluşan koyu halkaları gizlemek için cildinizdeki renkleri eşitlemeniz gerekiyor. Bunun için önce yapmanız gereken fondoten uygulamak. Ardından somon rengi ya da nötr tonlardaki concealerını göz altı halkalarının üzerinde sürün ve makyaj süngeri yardımıyla yayın. Tampon hareketlerle yaydığınız kapatıcıyı sabitlemek için de transparan pudra kullanabilirsiniz.

Göz altı morlukları yüzünden mutsuz olan insanlar, gözlerinin altına beyaz ya da ışıltılı farlar uygulamamalıdırlar. Çünkü beyaz fark kullanıldığında göz altındaki morluklar daha belirgin olacaktır. Bunun yerine göz altına kahverengi veya nude tonlarda far sürebilirsiniz.

Incoming search terms:

  • dumanli goz makyaji nasil yapilir

Yazar Hakkında

Mustafa

Yorum Yaz