Cilt Bakımı Güzellik

Göz Altı Morluklarına İyi Gelen Besinler!

Göz Altı Morlukları
Göz Altı Morlukları
Yazar: Zarafetim
Göz Altı Morlukları

Göz Altı Morlukları

Göz altı morluklarına iyi gelen besinler genelde sabahları uyandığınız zaman büyük sorun yaşamamızdan kaynaklanıyor. Göz altı morluklarına iyi gelen besinler haberimiz sizlerin dikkatini çekmek durumundadır. Haberimizi dikkatli okursanız sizlere faydalı olacaktır.

Salatalık dilimleri

Salatalık dilimleri

Salatalık dilimlerin faydaları;
Salatalık dilimlerinin faydaları, saymakla bitmez. Salatalık dilimlerinin faydalarının içerisinde su bulunduğu için zengin bir vitamindir. Hassas gözaltı derine ihtiyacı olan sıvıyı kazandırmaktadır. Ayrıyeten K vitamini içerir. K vitamini ise inflamasyonu ve renk kaybını önlemekte büyük bir role sahiptir. Salatalıklarınızı kullanmadan önce ince ince dilimlere ayırınız. Ayırdığınız dilimleri kullanmadan önce buzdolabınızda bekletiniz.

Patates Dilimleri

Patates Dilimleri

Patates dilimlerinin faydaları;
Patates dilimlerinin faydalarıda bir hayli vardır. Öncelikle salatalığınız yok ise, patateside deneyebilirsiniz. Patates, salatalıkla kıyaslanacak olursa patates, daha uzun süre muhafaza edilir. Bu sayede gözde oluşan şişkinliklerinizden kurtulabilirsiniz.

Maydanoz

Maydanoz

Maydanozun Faydaları;
Maydanoz, C vitamini ve K vitamini açısından oldukça zengin bir yeşilliktir. Cildinizde kaybettiğiniz rengi geri kazandırmada bire bir etkisi vardır. Maydanozları doğrayıp, sıcak su içerisine atınız. Makyaj temizle pedi ile göz altlarınızı haftada birkaç kez uygulamanız gerekiyor. Bir kaç hafta içerisinde gözaltı renginde değişimi göreceksinizdir.

Avokado dilimleri

Avokado dilimleri

Avokado dilimleri faydaları;
Avokadonun dilimleri faydaları vardır. Bazen cilt kuruduğunda kaynaklı olarakta etki oluşturabilir. Cildinizi nemlendirmek için her bir gözünüzün altına birer dilim avokado koyunuz. Eğer daha yoğun etkiler almak istiyorsanız avokado maskeside yapabilirsiniz.

Zerdeçal Maskesi

Zerdeçal Maskesi

Zerdeçal Maskesi faydaları;
Zerdeçal maskesinin faydaları, yükselişlerde devam ediyor. Zerdeçalın içerisinde bulunan aktif kürkümin maddesi bulunmaktadır. Ayrıca inflamasyonlarla savaşmaktadır. Ananas suyu ile birlikte zerdaçalı karıştırınız ve göz altlarına direkt olarak uygulayınız. Bu karışımın gözlerinize değmemesi için dikkat ediniz. 10 dakika bekledikten sonra tortularınızı ılık bir bez yardımıyla çıkarabilirsiniz.

Çay Poşeti

Çay Poşeti

Çay Poşeti faydaları;
Çay poşeti faydaları, sabahleyin kendinize geldiğiniz zaman, yanı sıra cilde uygulandığı zaman kan damarlarının büzüşmesini sağlamaktadır. Morlukların açılmasına yardımcı oluyor. Evinizde çay demledikten sonra kupanyadan çay poşetini alınız ve dolapta en az 20 dakika kadar soğumaya bırakınız. Soğuduktan sonra çay poşetlerinizi göz kapaklarınıza yerleştiriniz.

Süt faydaları

Süt faydaları

Süt faydaları;
Sütün faydaları ise, asit, protein, amino asitler ve antioksidanlar cildin rengini açmakta birebir etkisi vardır. Bileşenleri barındıran sütü, soğutulmuş olarak kullanmanızda fayda var. Pamuk yardımı ile sütün içerisine batırınız ve göz altlarınıza soğuk kompres şeklinde uygulayınız. 10 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüze yıkayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz