Diyet ve Zayıflama Sağlıklı Yaşam

Evde Detoks İçecekleri Yapımı

Evde Detoks İçecekleri Yapımı
Evde Detoks İçecekleri Yapımı
Yazar: Zarafetim
Evde Detoks İçecekleri Yapımı

Evde Detoks İçecekleri Yapımı

Evde Detoks İçecekleri Yapımı sağlıklı meyve ve sebze içecekleri demektir. Evde detoks içecekleri yapımı formda kalmak ve sağlıklı yaşamak içinde tercih edilebilir. İlla zayıflamak için detoks içecekleri içilmez. Detoks içecekleri uygulamak için detoks meyvelerine falan ihtiyacınız yok. Detoks yapan markalara sadık kalıp onların gönderdiği içeceği içmeniz gerekmiyor. Evde Detoks İçecekleri Yapımı ile kendinize detoks yapabilirsiniz. Üstelik yağ yakıcı ve zayıflatıcı özelliği olan her bitkiyi deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra toksinleri atıcı özelliği olan bitkileri de hazırlayabilirsiniz.

yeşil-çay-detoksu

yeşil-çay-detoksu

Yeşil Çay Detoksu:

Günlük rutinin içinde yer alan Yeşil Çay Detoksu doğal bir toksin atma seçeneğidir. Yeşil Çay Detoksu zayıflamaya yardımcıdır. Ama unutmayın ki her çay kilo vermede etkili olmuyor. Karahindiba, nane, zencefil ve yeşil çay kilo vermek için en etkili olan çaylardır. Ama bunları da günde 3 kez almalıyız. Günde 3 kez tüketmek oldukça faydalı olacaktır.

Tuzlu-su-kürü

Tuzlu-su-kürü

Tuzlu Su Kürü:

Tuzlu su kürü detoksa başlamadan önce vücudumuzu temizlemeye yardımcı olur. Tuzlu su kürü için bir şişedeki suya bir miktar tuz koyun ama midenizi bulandırmayacak şekilde. Tuzlu su kürünü evdeyken içmeye  özen gösterin çünkü bazı bünyelerde ishal yapabiliyor.

Kızılcık-Suyu

Kızılcık-Suyu

Kızılcık Suyu:

Kızılcık suyunun dışarıda bulunması çok zor olduğu için evde kendimiz katı meyve sıkacağı ile sıkabiliriz. Kızılcık suyu hem metabolizmayı güçlendiriyor hemde kilo verdiriyor. Üstelik alkol ve nikotinin vücutta bırakmış olduğu zararlı etkiyi de siliyor.

Limon Kürü

Limon Kürü

Limon Kürü:

En etkili detoks türünden biri ise limon kürüdür. Ünlülerin de çok kullandığı cildi de temizleyen limon kürü için 2 yemek kaşığı limon suyu, 0,33 litre su, çok az acı kırmızı toz biber ve 2 yemek kaşığı akçaağaç şurubunu karıştırıp gün içinde ara ara için.

Salatalık Ve Limon

Salatalık Ve Limon

Salatalık Ve Limon:

 

Bir sürahi içine salatalık ve limonu doğrayıp atın. Gün içinde suyunuzu bu sür

nız bu detokslar tam sizlik. Ve bunun için illa zayıflamanız gerekmiyor güzel yaşamanız için de bu detoksları kullanabilirsiniz.  Yeter ki sağlıklı beslenmeyi alışkanlık edinin gerisini bu detokslar halleder. Kendinize en uygun olan içecek türünü seçip bugünden itibaren uygulamaya başlayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz