Güzellik Makyaj

En Beğenilen Makyaj Stilleri Nasıl Yapılır?

En Beğenilen Makyaj Stilleri
En Beğenilen Makyaj Stilleri
Yazar: Zarafetim
En Beğenilen Makyaj Stilleri

En Beğenilen Makyaj Stilleri

En beğenilen makyaj stilleri nasıl yapılır? sorusunun cevabı bizde. En beğenilen makyaj stilleri nasıl yapılır? hadi gelin birlikte göz atalım. Herkes kusursuz bir makyaj yapmak ister ama bunu pek fazla beceremez. Halbu ki küçük bir kaç tüyoyla sizde muhteşem bir makyaj yapabilirsiniz. Teknik bir kaç püf noktasını bildiğiniz zaman makyaj yapmaktan adeta zevk alacaksınız. Sosyal medya da artık hayatımızın bir parçası gibi. Kıyafet, saç stili ve tabi ki makyaj konusunda ilham alabilmek çin sonsuz seçeneğimiz var. Her gün, İnstagram’ da gezinirken karşına çıkan o harika makyaj stillerini denemek istemez miydin? Beğeni rekorları kıran bu makyaj stillerini denemek zor gibi olsa da, aslında doğru makyaj malzemeleriyle yapıldığında oldukça kolay. Bakalım bu makyaj stilleri nasıl yapılıyormuş?

Cut Crease Göz Makyajı

Cut Crease Göz Makyajı

“Cut Crease” Göz Makyajı:

Cut crease göz makyajı İnstagram’ da çok sık karşılaştığımız farklı göz makyajlarından biri, sence de harika görünmüyor mu? Cut crease göz makyajı’ nı oluşturmak için, göz kpağına altın tonlarında, ışıltılı göz farını uygulayıp, gözlerinin katlanma noktasına koyu kahve tonda bir göz farı uygula. Ardından eyeliner ile göz pınarından, şakaklarına doğru uzanan bir çizgi oluştur. Son olarak da bolca maskara ile makyajını tamamlayabilirsin.

Mat, Kırmızı Dudaklar

Mat, Kırmızı Dudaklar

Mat, Kırmızı Dudaklar:

Geçtiğimiz sezondan beri trend olan mat kırmızı dudaklar’ ı uygulamaya çalıştığında, doğru rengi  elde edemiyor musun? Mat kırmızı dudakları uygulamak için önce, dudaklarına transparan pudra uygulayıp, ardından dudak makyajı fırçasıyla, kırmızı rujunu uygula. İlk uygulamadan önce dudaklarını çerçevele, sonrasında ise geriye kalan kısımları doldur. İşte bu kadar.

Kontur Tekniği

Kontur Tekniği

Kontur Tekniği:

Kontur tekniğide amaç, kusursuz bir cilt görünümünü, gölgelendirme tekniği ile oluşturmak. Bu kusursuz kontur tekniği ten görünümünü, bir fondötenle elde edebilirsin. Ardından bronzer’ ı yanaklarının oyuk kısımlarına, şakaklarına ve burnunun kenarlarına uygulayabilirsin.

Strobing Tekniği

Strobing Tekniği

Strobing Tekniği:

Parlak görünümlü bir makyaj sunan strobing tekniği, güzellik bloggerları tarafından İnstagram’ da da çok sık kullanılıyor. Strobing tekniği, aydınlatıcıyı, elmacık kemiklerine, alnının tepe noktalarına, burnunun ve çenenin ucuna uygulayarak ışıldayan bir makyaj elde edebilirsin.

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz