Cilt Bakımı Güzellik Makyaj

Emilia Clarke’ın Pembe Makyaj Sırları!

Emilia Clarke'ın Pembe Makyaj Sırları!
Emilia Clarke'ın Pembe Makyaj Sırları!
Yazar: Zarafetim
Emilia Clarke'ın Pembe Makyaj Sırları!

Emilia Clarke’ın Pembe Makyaj Sırları!

Emilia Clarke hayatımıza, Game Of Thrones’in Daenerys Targaryen karakteri ile giriş yaptı. Güzelliği ve makyajları ile gerçek hayatta da dizide olduğu gibi dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir ünlü. Emilia Clarke gittiği tüm etkinlik, davet ve partilerde her zaman doğal ve öz makyajı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu makyajın altındaki sırlarına biraz değinmek ve nasıl iki, üç adımda kusursuz ve gösterişli makyaja sahip olabileceğiniz hakkında bilgi vermek istedik.

Cilt Makyaja Nasıl Hazırlanır ?

Bütün uğraşınızı ve yaptığınız işlemlerin görünmesini istiyorsanız, cildinizi makyaja özenle hazırlamanız gerekmektedir. Ön hazırlığınızı ne kadar iyi ve güzel yaparsanız makyaj o kadar yüzünüzde kalır ve kendini ortaya çıkarabilir. Cilt temizlemenin en püf noktası cildinizi nemlendirmenizdir. Cildinizi ne kadar iyi nemlendirebilirseniz süreceğiniz malzemeleri o kadar absorbe edebilir ve rengini daha canlı gösterebilir. Nemlendirmenin bir önemi de fondötenin içinde bulunan nemi vücut absorbe etmez cildinizde kalır böylelikle parlayan bir güzelliğiniz olur, kuruluktan kurtulursunuz. Cilt temizliği de nemlendirme kadar önemli bir ayrıntıdır. Makyaj temizleme suyu ile nazikçe cildinizi tahriş etmeden temizlemeniz gerekmektedir. Nemlendiricileri kullanırken bilindik yöntemlerden birisi olan dairesel hareketler ile cildinize yedirin. Göz çevresi gösterişinizi tamamlayacak olan en önemli noktalardan biridir. Bu yüzden orayı nemlendirirken baş parmağınızın ucu ile hafif hafif dokunuşlarla nemlendirmeniz gerekmektedir. Ayrıca göz çevresi için göz kremini mutlaka sürmeyi unutmayınız.

Makyaj ile Mükemmel Ten Uygulamaları!

Mükemmel bir ten görünümüne sahip olmak istiyorsanız, Fondöten seçimini teninize en yakın renk olan tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde vücudunuzda hiç istemediğiniz bir renk geçişine sebep olacaktır. Bu da sizin güzelliğinizi gölgeleyecektir. Teniniz ile aynı renk fondöten ile cildinizde kusurlarınızı kapatabilir ve saklayabilirsiniz. Fondöten kullanırken yardımcılarımız çok önemlidir. Fondötenin yanında kullanabileceğimiz iki malzememiz vardır, bunlardan ilk makyaj süngeri diğeri ise fondöten fırçasıdır. Bunlardan birisini tercih ederek yüzünüze eşit bir şekilde yayarak fondöten sürebilirsiniz. Gece geç yatmış ve çok yorgunsanız gözlerimizin altında siyahlıklar ve morluklar oluşabiliyor, nemlendirme ve krem işleminden sonra buralar için tam sizlere göre bir çözüm var, kapatıcı ile bu siyahlıkları kapatabilirsiniz. Kapatıcı kullanırken dikkat etmemiz gereken noktalar var mükemmelliğimizi kaybetmemek adına kapatıcının fırçasını ters bir şekilde gözümüzün altın üçgen biçimde sürün. Ten uyumunu yakalamak için fondöten fırçası yada makyaj süngeri yardımıyla eşitlememiz gerekmektedir. Bu işlemi yaptığımızda gözlerimizi parlatmış olup ön plana çıkaracağız. Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra biraz romantizm, biraz aşk katmak için elimize allık fırçasını alıyoruz ve gülümsüyoruz. Pembe bir ton seçerek elmacık kemiklerimize hafif hafif uyguluyoruz, çok fazla belli olmayacak şekilde uygulamalıyız bu işlemi çünkü ne kadar az allık kullanırsanız yüzünüz kendini o kadar çok ortaya çıkarıp allıkla tamamlayacaktır.

Makyajda Belirgin ve Işıltılı Gözler!

Gözlerinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız bu senin modası olan pastel renkler tercih etmelisiniz. Bu sene göz farı tercihinizi pastel renklerden seçerseniz göz ışıltısını uzaktan bile herkes fark edebilir. Pembe renk göz farı tercih edebilirsiniz kullanırken yine hafif hafif çok fazla uygulamadan gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. Göz kapaklarınıza siyah bir eyeliner ile tek seferde üst kirpik diplerine doğru sürün ve yine siyah bir maskara ile kirpiklerinize hacim katın. Gözleriniz için bu kadar makyaj yeterli olacaktır. Sadelik prensibimizden ödün vermeden makyaja devam ediyoruz.

Son Rötuşlar ile Makyajı Tamamlama!

Son adımlarda gözümüzü, yüzümü hallettik sırada dudaklarımız kaldı. Dudağımız için yine aynı şeklide abartısız ve yaptığımız makyajı tamamlayacak renk olarak pembe renk kullanmalısınız. Pembe renk allık ile beraber yüzünüzü tam bir bütün olarak gösterecektir.

Makyaj yapar iken elinizden geldiğince doğal çizginizi kaybetmeyiniz. Doğal güzelliğiniz ile bütünleşecek makyajlar tercih ediniz.

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz