Güzellik Makyaj

Ela Gözlere En çok Yakışan Renkler!

Ela Gözlere En çok Yakışan Renkler
Ela Gözlere En çok Yakışan Renkler
Yazar: Zarafetim
Ela Gözlere En çok Yakışan Renkler

Ela Gözlere En çok Yakışan Renkler

Ela gözlere en çok yakışan renkler sizce hangi renkler olabilir? Gelin birlikte ela gözlere en çok yakışan renklerin hangisi olduğuna karar verelim. Nadir göz renklerinden olan ela gözlerin birçok ton ile harika bir uyum yakalamaktadır. Eğer sizlerinde gözleri ela ise ve göz makyajında kullanabileceğiniz renkleri keşfetmek istiyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Harika göz renginizi ortaya çıkarmak istiyorsanız kullanmanız gereken renkler şunlardır;
1. Kahve ve Tonları
Ela gözler için kahve ve tonları tam sizlere göre. Bazı tonlar ile muhteşem göz renginize uyum sağlayabilirsiniz. Ela gözleriniz için kahve ve  tonlarını size öneriyorum. Gözlerinize uygulayacağınız kahve yansımalarını ortaya çıkarmak için, kahve göz farını göz kapağınıza rahatlıkla uygulayabilirsiniz ve alt kirpiklerinizin diplerine rahatlıkla kahve ve tonlarını uygulayabilirsiniz. Kahvenin tonu açıktan koyuya ve kahvenin bütün renkleri sizler için tam ideal bir tondur.
2. Altın Ton Renkleri
Ela gözlerinizin ön plana çıkması için altın rengi olan yeşil tonlarındaki yansımaları belirginleştirmek istiyorsanız, dore tonlarından göz farlarını tercih edebilirsiniz. Sizlere özellikle ışıltılı altın renginde olan göz farıyla güzel gözlerinizi ortaya çıkması için gece makyajını öneriyorum. Kolaylıkla gözlerinize uygulama yapabilirsiniz.
3. Mavi Rengin alt tonlu göz farlarını kaçırmayın
Ela gözleriniz için kaçınılmaması gereken renkler ise, altın renklerinden mavi tonlarıdır. Sizler eğer mutlaka mavi tonları kullanmak istiyorsanız, size önereceğimiz renk bebek mavisi ya da koyu lacivert tonlarını öneriyorum.
4. Lavanta ve Mürdüm Tonları
Eğer dramatik bir göz makyajından yanasanız ve bütün dikkatleri üzerinize çekmek isterseniz lavanta ve mürdüm  tonlarını tavsiye ediyorum. Eğer arkadaşlarınızla ve sevgilinizle dışarı çıkmayı planlıyorsanız, siyah küçük elbise üzerine lavanta ve mürdüm tonları rengi ile geceyi çok muhteşem tamamlayabilirsiniz.
5. Bej ve Karamel Tonları
Ela gözlere en çok yakışan renkler için bej ve mürdüm tonlarını sizlere öneriyorum. Gözlerinizdeki yeşil tonlarını ortaya çıkarmak istiyorsanız bej ve karamel renginde tonlar ile harika bir seçim yapabilirsiniz. Bej ve karamel tonları renginde göz farını uygulayabilirsiniz. Daha sonra bu far üzerine kuyruklu bir eyeliner oluşturduğunuzda ortaya çıkan görünümü beğeneceğinize eminim.
6. Romantik Soft Pembe
Eğer bakışlarınızı biraz yumuşatmak istiyorsanız sade makyaj yapabilirsiniz. Eğer sade bir makyaj yapmak istiyorsanız, açık pembe ya da lila tonlarında gözlerinizde deneme yapabilirsiniz. Bu pembe rengin tonları hemen hemen her göz rengine yakışan tonları, ela gözlerde ise daha farklı bir hava katacaktır.

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz