Güzellik Makyaj

Dolgun Dudak Görünümü İçin Bilinmesi Gerekenler!

Dolgun Dudak Görünümü
Dolgun Dudak Görünümü
Yazar: Zarafetim
Dolgun Dudak Görünümü

Dolgun Dudak Görünümü

Dolgun dudak görünümü için bilinmesi gerekenlerin hepsini bizim yazımızda bulabilirsiniz. Dolgun dudak görünümü için bilinmesi gerekenler oldukça basit ve kolay. Hem naturel olsun hem dudaklarım daha dolgun görünsün diyorsan, tam da doğru yerdesin. Doğal özelliklerimizi en doğal yöntemlerle ön plana çıkarmayı çok seviyoruz. Dudaklarının daha dolgun görünmesi için makyaj çantanı ve aynanı al ve adımları takip et.

Hazırlık:

Dudaklarının ön planda olması için teninin kusursuz olması şart. Cildini temizle, tonikle arındır ve nemlendir. Ardından primeri sürerek makyaja hazırla. Cilt tonunu eşitleyecek bir fondöten veya BB kremle cilt rengini eşitle. Ten makyajın hazır. Eğer ihtiyaç duyuyorsan daha fazla kapatıcılık isteyen noktalara, kapatıcını sür. Özel bir günse aydınlatıcınla göz çevreni aydınlat. Sıra dudaklarda.

Dudak Makyajı

Dudak Makyajı

İhtiyaç Listesi:

Dudak kalemi, ruj, beyaz göz kalemi, dudak parlatıcısı. Bu dörtlü bizim makyaj çantamızın olmazsa olmazı oldu bile. Eğer hazırsan hangisini hangi adımda kullancağını açıklamaya başlıyoruz.

1.Kalem:

Seçtiğin rujunla tamamen ayrı tondaki dudak kalemiyle dudaklarını çerçevele. Çerçeveyi dağıtarak hafifçe taşır. Ardından dudaklarının içini de kalemle doldurarak doğal bir görünüm yakala.

2.Ruj:

Seçtiğin rujunu dudaklarına uygula. Peçeteni dudaklarına bastır ve çek. Ardından ikinci kat ruju uygula. Böylece rujun hem daha doğal duracak hem daha kalıcı olacak.

3.Beyaz Kalem:

Beyaz göz kalemi tam anlamıyla bir mucize, hem aydınlatıcı olarak kullanabilir, hem gözlerini daha iri gösterebilir, hemde dudaklarını daha dolgun gösterebilirsin. Yani makyaj çantanın olmazsa olmazı. Rujunu uyguladıktan sonra dudaklarının ortasına beyaz kalemini sür ve parmağının yardımıyla hafifçe dağıt. Son olarak dudak parlatıcını uygulayarak dolgun görünen dudaklara kavuş.

 

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz