Kendimiz Yapalım!

Doğal Karınca Kovucu

Doğal karınca kovucu sprey, karınca önleyici
Doğal karınca kovucu sprey, karınca önleyici, karınca ilacı
Yazar: Zarafetim

Karıncalar… Sevimli ve  çalışkan minik dostlarımız. Karıncalara herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde rastlayabiliriz. Peki ya evimizde veya ofisimizde rastlarsak? Bu durum biraz can sıkıcı olabilir. “Karıncayı bile incitmez.” sözü bir çoğumuz için geçerlidir. Minik, çalışkan dostlarımızı öldürmek istemeyiz fakat onları evimizde, ofisimizde de istemeyiz. Bunun için karıncalara zarar veren kimyasal ilaçlar yerine; çok kolay hazırlanabilen bir doğal karınca kovucu formülünü sizlere sunuyoruz! 🙂 Evinizdeki, ofisinizdeki karıncalarla artık nasıl başaçıkacağınızı şaşırdıysanız, gizli formülümüz etkili kokusu ile karıncaları uzaklaştırmada size kolaylık sağlayacak.

İhtiyacımız olan malzemeler;

– 1/4 su bardağı elma sirkesi
– 1/4 su bardağı su
– Karanfil yağı (Birkaç damla)
– Portakal
– Sprey şişe (etrafa sıkmak için)

 Doğal Karınca Kovucu nasıl hazırlanır?

–  Elma sirkesi ile suyu, sprey şişemize boşaltıyoruz. Birkaç damla karanfil yağı ekledikten sonra; portakalımızın da kabuklarını soyup, kabukları da şişeye koyuyoruz.

– Şişeyi güzelce çalkalıyoruz.  Ardından hazır olan spreyimizi karıncaları engellemek için çıkma ihtimalleri olan her yere ve karınca gördüğümüz yerlere sıkıyoruz. Karıncalar uzaklaşana kadar bunu tekrarlamakta fayda var! 🙂

Incoming search terms:

  • karınca spreyi hazırlama
  • karınca spreyi ilaç ankara

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz