Güzellik Makyaj

Cilt Tonuna Uygun Makyaj Rehberi!

Cilt Tonuna Uygun Makyaj
Cilt Tonuna Uygun Makyaj
Yazar: Zarafetim
Cilt Tonuna Uygun Makyaj

Cilt Tonuna Uygun Makyaj

Genç kızlar genellikle cilt tonuna uygun makyaj rehberinin nasıl kullanıldığını bilmemektedirler.  Cilt tonuna uygun makyaj rehberi, dergilerde ya da arkadaşlarınızda gördüğünüz makyaj tarzı eğer sizde istediğiniz gibi durmuyorsa sizler için hazırladığımız yazımızı dikkatlice okuyunuz. Eğer bir başkasına yakıştığını düşündüğünüz far, sizde tam tersi olarak kötü görünüyor ise canınızı sıkmayın. Makyaj yaptığınız zaman cildinizin alt tonuna uygun bir şekilde makyaj yaparak, size en çok yakışan renk ve tonlarını bulabilirsiniz. Eğer cilt renginizi öğrenmek istiyorsanız sorularınızın cevabına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Cilt alt tonu nasıl öğrenilir

Cilt alt tonu nasıl öğrenilir

Cilt alt tonu nasıl öğrenilir?
Cilt tonuna uygun makyaj rehberi yazımız içerisinde cilt alt tonu nasıl öğrenilir? Diyorsanız bileğinize bakmanız yeterli olacaktır. Cilt alt tonu nasıl öğrenilir? sorusunun cevabını gün ışığında rahatlıkla görebilirsiniz. Cildinizin alt tonunu öğrenmek istiyorsanız gün ışığında bileğinizde gözüken damar rengi sizin cildinizin alt tonunu gösterecektir. Gün ışığında öğrendiğiniz, damarlarınız mavi ise cilt alt tonun soğuk demektir.  Eğer damarlarınız yeşil görünüyorsa ise cilt alt tonun sıcak demektir.
Soğuk alt tonlular için özel makyaj önerisi
Soğuk alt tonlu insanların cilt alt tonu pembeye yakın bir renktir. O yüzden soğuk alt  tonlular için özel makyaj önerisi sizler için yazdığımız yazımızı okuduktan sonra teninize uygun makyajını öğrenebileceksiniz. Soğuk alt tonuna sahip iseniz bundan dolayı kullandığınız fondöteninizin pembe alt tonlu olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Kullandığınız allıkta ise pembe, lila ve mürdüm tonlarını tercih edebilirsiniz. Soğuk alt tonlular için özel makyaj önerisi için, göz makyajınızda kullanacağınız renkler ise pembe, gül kurusu, mor ve mavi tonlarına yer verebilirsiniz. Cilt tonuna uygun makyaj rehberi, bu sezonun 2016 yılında makyaj trendleri arasında olan gül kurusu tonlarını makyaj akımı soğuk tenlilere daha çok yakışacaktır. Dudaklarınıza uygun renk ise pembenin her tonunu kullanabilirsiniz.
Soğuk alt tonlular için ünlülerden Monica Belluci’yı örnek gösterebiliriz. Eğer sizlerde Monica Belluci’nın makyaj tarzını takip ederek, kendinize yakışan renk tonlarınızı bulabilirsiniz.
Sıcak alt tonlular için özel makyaj önerisi
Sıcak alt tonlular için özel makyaj önerisini takip ederseniz,  cildinizin rengi sarı baskın olduğunu fark edeceksinizdir. Sarı cilt rengine sahip olan insanlar kahverengi, şeftali ve mercan tonlarını eksik etmemeleri gerekir. Cilt tonuna uygun makyaj rehberi yazısı içerisinde sıcak alt tonlular için özel makyaj önerisini takip ederseniz eğer sizlerde sıcak alt tonuna sahip iseniz fondöteninizin sarı alt tonlarını tercih etmelisiniz. Kullanmış olduğunuz allıklarınızda ise bronz renkler, turuncu tonları ve mercan renklerini kullanabilirsiniz. Gözlerinizde ise ışıltılı gümüş ve altın renkli farları tercih edebilirsiniz. Kahverengi dumanlı göz makyajınız ise size uygundur. Dudaklarınız için seçmeniz gereken renkler ise nude tonu ve şeftali tonlarıdır. Jessica Alba da sıcak tonlu ünlüler arasında yer alıyor. Onun tarzını takip ederek kendinize uygun renkleri seçebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz