Güzellik Makyaj

Beyaz Göz Kalemlerini Nasıl Kullanabilirsiniz?

Beyaz Göz Kalemlerini Nasıl Kullanılır
Beyaz Göz Kalemlerini Nasıl Kullanılır
Yazar: Zarafetim
Beyaz Göz Kalemlerini Nasıl Kullanılır

Beyaz Göz Kalemlerini Nasıl Kullanılır

Beyaz Göz Kalemlerini Nasıl Kullanabilirsiniz?

Göz kalemlerinden beyaz göz kalemini nasıl kullanırsın. Malum göz kalemleri bizlerin vazgeçilmez makyaj malzemelerinden bir tanesidir. Detayları yazımızda.

Gözlerimizi olduğundan daha büyük gösteren ve belirginleştiren göz kalemlerinin beyaz olanını hiç denediniz mi? Eminim marketlerde ve shoplarda kalem reyonunda mutlaka elinize almışsınızdır ve hala kullanmadıysanız bence hiç zaman kaybetmeden denemenizi tavsiye ediyorum. Nasıl kullanacağın konusunda bir bilginiz yoksa hiç endişelenmeyin, doğru yerdesiniz. Beyaz göz kalemlerini kullanmanın 3 farklı yolunu sizlerle paylaşacağım. Bundan sonra artık sizde bir beyaz göz kalemi sahibi olacaksınız ve daha da çekici olacaksınız.

 

Dumanlı Göz Makyajı

Dumanlı göz makyajı en sevdiğimiz göz makyajı stillerinin en başında gelmektedir. Dumanlı göz makyajı sayesinde beyaz göz kalemi ile buluşunca farklı ve şık bir görünüm ortaya çıkıyor. Böylelikle daha çekici ve daha seksi bir görünüme kavuşuyorsunuz. Dumanlı göz makyajınızı yaptıktan sonra üst kiprik dibine mat siyah eyelinerını sürünüz. Siyah eyelinerının üzerine aynı oranda kalınlıkta beyaz göz kalemini uygulayınız ve kıuyruk kısmına kadar uzatınız. Böylelikle iki katlı eyelinerın ve dumanlı göz makyajın sayesinde arkadaşlarınla buluştuğunda çok dikkat çekeceksiniz.

Göz Pınarına Uygulayın

Gözlerinizi olduğundan daha da büyük göstermek istiyorsanız göz pınarlarına uygulamayı ihmal etmemelisiniz. Birkaç ipuçlarından bir tanesi de göz pınarlarına uygulamak. Göz pınarlarındaki beyaz ışıltılar, gözlerinizi daha da aydınlık ve büyük gösterecektir. Makyajınızı bitirdikten hemen sonra göz pınarlarına beyaz göz kalemini uygulamayı unutmayın.

Alt Kiprik Dibine Uygula

Yorgun ve uykusuz hissettiğin günlerde, alt kiprik desenlerine beyaz göz kalemini çekerek kızarıklık görünümünü azaltabilirsiniz. Alt kiprik diplerine uyguladıktan sonra daha da güzel görünüm kazandınız demektir. Aydınlık ve enerjik görünmek istediğiniz günlerde bu göz makyajı taktiğini uygulayabilirsiniz. Bu makyajınızı nude dudaklar ve pembe allık ile sonlandırarak ideal bir bahar görünüme sahip olabilirsiniz.

 

 

 

 

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz