Güzellik Makyaj

Bahar İçin İdeal Makyaj!

Bahar İçin İdeal Makyaj
Bahar İçin İdeal Makyaj
Yazar: Zarafetim
Bahar İçin İdeal Makyaj

Bahar İçin İdeal Makyaj

Bahar için en ideal makyaj tüyolarını size biz sunalım. Bahar için ideal makyaj nasıl olmalı? Baharın gelmesiyle birlikte makyaj tonları da biraz olsun hafifliyor. Yepyeni mevsimin gelişiyle, kıyafetlerimizde olduğu gibi makyaj stilimizde değişiyor. Kışın karanlık günlerine özel koyu tonların yerini daha canlı, pastel tonlar alıyor. Bu güneşli aylar için çok fazla seçeneğimiz var ve bu seçenekler arasından seçim yapmak oldukça zor. Bizim sana önerimiz ise, elegan ve fresh bohem görünümü. Hemen ilham almaya ne dersin? Gelin birlikte size sunduğumuz kısa ve öz anlatımlı yazımızı inceleyelim.

Ten Makyajı

Ten Makyajı

Ten Makyajı

Ten makyajını bahar aylarında fazla koyu yapmaya gerek yok. Ten makyajı uyumu oldukça önemlidir. Bohem görünümlü makyajına, ten renginle uyumlu fondöteni, makyaj süngeri veya fondöten fırçası ile tüm yüzüne uygulayabilirsiniz. Ardından, yüz hatlarını daha fazla belirginleştirmek için hafif bir kontur uygulaması yapabilirsin. Bronzer’ ı yanağıın oyuk kısımlarına ve şakaklarına uygulayıp, aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinin üzerine, kaş kemiğine ve çenene uygulayabilirsin. Ten makyajını, yanaklarına az miktarda, pembe tonlarında allık uygulayarak sonlandırabilirsin.

Göz Makyajı

Göz Makyajı

Göz Makyajı

Göz makyajı karşıdaki kişinin ilk baktığı ve dikkat ettiği şeydir. Göz makyajı bahar için hafif yapılmalıdır. Gözlerinin rengi ne olursa olsun, bronze göz makyajı bu görünüm için ideal. Bu nötr ton, gece veya gündüz olması fark etmeden, her ortama uygundur. Tüm göz kapağına ve alt kirpik diplerine, bronz göz farını uygulayıp hafif dumanlı göz makyajı görünümü oluşturabilirsin. Ardından, göz pınarlarına gümüş tonda, ışıltılı bir göz farını uygulayarak göz bölgeni aydınlatabilirsin. Son olarakta hacim veren bir maskarayı kirpiklerine uygulayarak göz makyajını sonlandırabilirsin.

Dudak Makyajı

Dudak Makyajı

Dudak Makyajı

Dudak makyajı ilk göze çarpan şeydir. Dudak makyajı ne kadar iddialı olursa o kadar dikkat çekersin. Bahar ve yaz mevsimi için dudak parlatıcıları harika bir tercih. Özellikle bu sezon trend olan dudak parlatıcıları, görünümüne renk katmanın en iyi yolu. Şeftali tonlarında dudak parlatıcısını seçerek, bronz gözlerin ve pembe yanaklarınla harika bir uyum sağlayabilirsin.

Yazar Hakkında

Zarafetim

Zarafetim.Com olarak 2009 yılında bu zamana kadar bir makyaj projesinde yer aldık. Makyaj uzmanlarımız ve uzman ekip kadromuz ile her zaman sizlere daha doğru, daha güzel makyaj nasıl yapılır gibi bilgiler sunmaya çalışmaktayız. Bu vizyon doğrultusunda işimize halen devam etmekteyiz..

Yorum Yaz